czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2019
  • 4 marca 2019
  • wyświetleń: 3031

Mieszkaniec zgłosił problem braku tablic między miejscowościami

Burmistrz Marian Błachut odniósł się do kolejnego pytania, które mieszkaniec gminy zadał za pośrednictwem strony Urzędu Miejskiego. Tym razem zagadnienie dotyczy oznakowania ulic i tablic granicznych między sołectwami.

Reklama

rzeka wapienica
Mieszkaniec zgłosił problem braku tablic między miejscowościami · fot. czecho.pl


- Chciałbym poruszyć temat oznakowania ulic dotyczących nazw miejscowości naszego miasta i gminy. Od wielu lat jest to problem zaniedbany przez kolejne władze naszego miasta. Kierując samochodem tak naprawdę nie wiadomo do jakiej miejscowości się wjeżdża, a z jakiej miejscowości się wyjeżdża - informuje pan Dariusz Chojnacki.

Mieszkaniec gminy dał pięć przykładów braku oznakowania granic miejscowości:
  • ul. Ligocka w rejonie mostu na rzece Wapienicy (Cz-Dz - Ligota),
  • ul. Mazańcowicka w rejonie nr 154 (Cz-Dz - Ligota),
  • ul. Alojzego Czyża (Bronów - Landek),
  • ul. Miliardowicka w rejonie nr 35 (Zabrzeg-Ligota)
  • ul. Nad Białką w rejonie kompleksu lotniska (Cz-Dz - Kaniów).


- W porównaniu do sąsiedniej gminy Bestwina jesteśmy pod tym względem daleko w tyle. Uporządkowanie braków w oznakowaniu wjazdów i wyjazdów z miejscowości naszej gminy ułatwiłoby życie kierowcom zwłaszcza spoza terenu naszej gminy. Nie każdego stać w końcu na solidnego GPS-a i czasami trzeba polegać na oznakowaniu miejscowości, które w naszej gminie jest zaniedbane. Czy po niedawno wygranych wyborach przyjrzy się Pan temu problemowi i ułatwi życie kierowcom? - pyta pan Dariusz.

W odpowiedzi na pytanie mieszkańca gminy burmistrz tłumaczy, że wszystkie wskazane przypadki braku oznakowania dotyczą dróg powiatowych, znajdujących się w administracji Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.

- W związku z powyższym zwróciliśmy się do ZDP w Bielsku-Białej z pisemną prośbą o uzupełnienie brakujących tarcz znaków z nazwami miejscowości we wskazanych przez Pana miejscach. Niezależnie od wysłanego pisma, w przeprowadzonej z ZDP rozmowie telefonicznej, pracownik naszego Wydziału Inwestycji i Zarządu Drogami uzyskał już zapewnienie, że brakujące tablice z nazwami miejscowości zostaną ustawione w terenie - oznajmił Marian Błachut.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.