czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2019
  • wyświetleń: 5961

ZNP ogłosił datę strajku nauczycieli. Protest w okresie egzaminów

Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował, że ewentualny strajk w szkołach rozpocznie się 8 kwietnia. Wcześniej w placówkach oświatowych odbędzie się referendum strajkowe.

Reklama

szkoła, strajk
ZNP ogłosił datę strajku nauczycieli. Protest w okresie egzaminów · fot. czecho.pl


Dziś po godzinie 14.00 prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oznajmił decyzje zarządu głównego ZNP. Zarząd podjął decyzję o terminie strajku i treści pytania w referendum strajkowym.

- Do 25 marca ma być przeprowadzone referendum strajkowe w szkołach i placówkach w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Strajk jest możliwy o ile w referendum weźmie udział co najmniej połowa uprawnionych i większość z nich opowie się za strajkiem - poinformował Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Nauczyciele i pracownicy szkół odpowiedzą na pytanie: Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 złotych, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku, jesteś za przeprowadzeniem w szkole strajku począwszy od 8 kwietnia br?

Termin strajku nie jest przypadkowy. 10 kwietnia ruszają egzaminy gimnazjalne, tydzień później rozpoczną się egzaminy ósmoklasistów. Decyzję o zakończeniu strajku podejmie prezydium zarządu głównego ZNP. Sławomir Broniarz liczy na porozumienie z minister edukacji jeszcze przed rozpoczęciem akcji strajkowej.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.