czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2019
  • 28 marca 2019
  • wyświetleń: 5727

DKF Puls w marcu zaprasza m.in. na film "Ogród rodzinny. Przyjaciel"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z "najwyższej półki".

Reklama

Propozycje marcowe:

7 marca, godz. 20.15 - "Faworyta"Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna, a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah. Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail, która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek - czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik - stanęło jej na drodze.

Czas trwania: 1 godz. 59 min.
Reżyseria: Yorgos Lanthimos
Scenariusz: Deborah Davis, Tony McNamara
Gatunek: biograficzny, historyczny
Produkcja: Irlandia, USA, Wielka Brytania
Obsada: Olivia Colman (Królowa Anna), Emma Stone (Abigail Masham), Rachel Weisz (Sarah, księżna Marlborough), Nicholas Hoult (Robert Harley)

14 marca, godz. 20.15 - "Mój piękny syn""Mój piękny syn" opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

Czas trwania: 1 godz. 51 min.
Reżyseria: Felix Van Groeningen
Scenariusz: Luke Davies, Felix Van Groeningen
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Obsada: Steve Carell (David Sheff), Timothée Chalamet (Nic Sheff), Maura Tierney (Karen Barbour), Christian Convery (Jasper Sheff)

21 marca, godz. 20.15 - "Ogród rodzinny. Przyjaciel"Przyjaciel to pierwsza część trylogii pt.: "Ogród rodzinny". Imponująco zrealizowana opowieść osadzona w realiach okupowanej przez nazistów Pragi. Trzy siostry: Vilma, Ela i Bedřiška mieszkają z dwójką dzieci. Ich mężowie zostali wywiezieni do obozów koncentracyjnych za działalność w ruchu oporu. Lekarz Jiří, przyjaciel męża Vilmy, wdzięczny kolegom z konspiracji, że go nie wydali w trakcie przesłuchań pomaga samotnym kobietom przez całą wojnę. Z czasem między Vilmą i Jiřím budzi się uczucie. Tuż po zakończeniu wojny niespodziewanie wraca mąż Vilmy. Po latach nieobecności jest on dla domowników obcym człowiekiem, ale zostaje z rodziną. Jiří odchodzi.

Czas trwania: 1 godz. 55 min.
Reżyseria: Jan Hřebejk
Scenariusz: Petr Jarchovský
Gatunek: melodramat, wojenny
Produkcja: Czechy, Polska, Słowacja
Obsada: Anna Geislerová (Vilma, żona Jindřicha), Ondřej Sokol (Jiří), Martin Finger (Jindřich), Klára Melíšková (Bedřiška)

28 marca, godz. 20.00 - "I odpuść nam nasze długi"Guido, samotny technik komputerowy, po utracie pracy szybko popada w długi, a jedyną osobą, która udziela mu wsparcia jest sąsiad, Profesor. Będąc na granicy wytrzymałości, gnębiony przez wierzycieli Guido proponuje firmie windykacyjnej odpracowanie długu. Jego przewodnikiem po tym bezlitosnym świecie zostaje Franco, jeden z najskuteczniejszych windykatorów w Rzymie. Z początku Guido z trudem odnajduje się w środowisku Franco, jednak przyparty do muru przejmuje brutalne metody swojego mentora, a z czasem nawet zaczyna mu się podobać nowo poznany świat, w którym pieniądze nie stanowią już problemu. Pozornie jego życie wraca na właściwe tory. Mężczyzna zakochuje się z wzajemnością w barmance Rinie, nieźle zarabia, odzyskuje pewność siebie... Czy jednak w obliczu prawdziwych ludzkich dramatów, które tracą na znaczeniu w zderzeniu z bezwzględnymi zasadami rynku windykacyjnego, Guido będzie w stanie odnaleźć prawdziwe szczęście i miłość?

Czas trwania: 1 godz. 44 min.
Reżyseria: Antonio Morabito
Scenariusz: Antonio Morabito, Amedeo Pagani
Gatunek: dramat
Produkcja: Polska, Szwajcaria, Włochy, Albania
Obsada: Claudio Santamaria (Guido), Marco Giallini (Franco), Jerzy Stuhr (Profesor), Flonja Kodheli (Rina)


Karnety kwartalne (traktowane jako Karta klubowa) w cenie 30 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK. Karnety DKF Puls są podstawą do zakupu biletu na każdy film z repertuaru DKF w cenie 2 zł. Bilety na pojedynczy film - 12 zł. Zachęcamy do zakupów biletów w przedsprzedaży w kasie kina.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj