czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 7 marca 2019
  • wyświetleń: 681

Idealny pierścionek zaręczynowy. Czy on istnieje?

Materiał partnera:

Znalazłeś ukochaną kobietę, z którą chcesz dzielić resztę życia? Gratulacje! Kolejnym krokiem będzie zatem wybór pierścionka zaręczynowego. Jeszcze do niedawna w tym celu trzeba było pójść do salonu jubilerskiego, dziś z powodzeniem można kupić piękną biżuterię w internecie. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że każdemu zakręci się w głowie. Przygotowaliśmy zatem krótki poradnik, który pomoże Ci wybrać ten jedyny pierścionek dla najważniejszej kobiety w Twoim życiu.

afterweb


Kilka podstawowych zasad doboru pierścionka, jakie warto znaćBiżuteria zaręczynowa, ze względu na dobór metali i kamieni szlachetnych, jest zazwyczaj dużo droższa, niż zwykłe kosztowności noszone na co dzień. Warto więc najpierw określić, jaką kwotę jesteś w stanie wydać na pierścionek. Oczywiście nie musisz wybierać modelu, który kosztuje równowartość Twojej miesięcznej pensji, chociaż jeszcze na początku XX wieku istniał taki zwyczaj. Dziś wartość biżuterii jest uzależniona od możliwości finansowych mężczyzny, dlatego kupno tańszego pierścionka to nic wstydliwego.

Przed zakupem zalecamy zastanowić się, jaki styl preferuje Twoja wybranka. Pierścionek, który trafia w gust kobiety, to piękne dopełnienie wyznania miłości. Dobrym ruchem jest zwrócenie uwagi na to, jaką biżuterię ukochana nosi najchętniej oraz które metale szlachetne wybiera. Dzięki małemu rekonesansowi będziesz wiedział, czy w sklepie obejrzeć pierścionki srebrne, czy złote. Postaraj się zorientować, jak duże kamienie i w którym kolorze lubi, zapytaj o to jej mamy albo przyjaciółki - one na pewno przekażą Ci istotne informacje. Przy okazji przekonasz się, czy lepszym wyjściem będzie zakup klasycznego pierścionka z diamentem, a może dobrze będzie jednak postawić na wyróżniający się szafir, rubin, topaz lub ametyst.

Sekret idealnego pierścionka tkwi w szczegółachTrwałość i piękno biżuterii gwarantuje odpowiednia próba metalu szlachetnego. Dla złota jest to oznaczenie 585 albo 333 (twardsze), a dla srebra 925. Ważny jest również kolor, ponieważ na rynku występują różne rodzaje złota: klasyczne żółte, białe, różowe i czerwone. W tym przypadku też warto zdać się na gust swojej wybranki. Wiele kobiet wybiera ponadczasowe żółte i białe złoto, a także srebro, które później z powodzeniem można dopasować do ślubnej obrączki. Przykłady gustownych pierścionków dla nowoczesnej kobiety znajdziesz w sklepie Lian Art. Miłośniczki klasyki również odszukają tam coś dla siebie.

Ważnym aspektem jest jeszcze liczba kamieni w pierścionku. Na rynku dostępne są modele całkowicie ich pozbawione, a także z jednym lub wieloma szlachetnymi błyskotkami. Dobrym ruchem jest zwrócenie uwagi na funkcjonalność pierścionka. Ten z dużym, pojedynczym kamieniem będzie mniej wygodny w noszeniu, niż modele z płasko osadzonymi kosztownościami albo te bez nich. Jeśli już wybrałeś odpowiedni model, pora na sprawdzenie rozmiaru. Najlepszym wyjściem będzie skopiowanie go z pierścionka już noszonego przez wybrankę, zwłaszcza w przypadku dokonywania zakupu przez internet.