czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 marca 2019
  • wyświetleń: 1494

Pożyczka czy kredyt gotówkowy bez BIK - o co wnioskować?

Materiał partnera:

W przeszłości nie zawsze spłacałeś zobowiązania w terminie? Negatywna historia kredytowa nie sprzyja ubieganiu się o kredyt lub pożyczkę. Dowiedz się, czy w ofertach banków znajdziesz kredyty gotówkowe bez BIK oraz które firmy pożyczkowe proponują pożyczki bez BIK.

silnet


Kredyt bez BIK - czy takie produkty są dostępne w ofertach banków?Banki działają w oparciu o ustawę Prawo bankowe, która wymaga od nich uzależnienia decyzji kredytowej od zdolności kredytowej klienta. Jeżeli wnioskodawca nie ma zdolności kredytowej, bank może pozytywnie rozpatrzyć wniosek o kredyt, ale pod warunkiem ustanowienia zabezpieczenia jego spłaty. Często spotykanymi rozwiązaniami są poręczyciele czy ustanowienie hipoteki na nieruchomości należącej do klienta.

Aby zbadać zdolność kredytową klienta, banki wymagają dostarczenia zaświadczenia o dochodach. Każdy bank współpracuje też z różnymi bazami dłużników. Z tych względów kredyt bez BIK to produkt niespotykany w ofertach banków. Negatywna historia kredytowa nie zawsze jednak przekreśla możliwość otrzymania kredytu - taki klient jest jednak traktowany z większą ostrożnością.

Więcej na temat kredytów bez BIK można przeczytać w artykule "Kredyty gotówkowe bez BIK".

Rodzaje kredytów bankowychMimo że kredyty bez BIK nie są dostępne, to osoby z negatywną historią kredytową w dalszym ciągu mogą skutecznie starać się o kredyt. Banki proponują kilka takich produktów:
  • dla przedsiębiorców - to kredyty, z których można sfinansować np. bieżącą działalność gospodarczą,
  • konsumenckie - to kredyty gotówkowe przeznaczone na realizację wybranego celu,
  • hipoteczne - z kredytu hipotecznego można finansować zakup nieruchomości, np. mieszkania,
  • konsolidacyjne - są przeznaczone dla klientów, którzy mają trudności ze spłatą aktualnych zobowiązań.


Osoby mające kłopoty ze spłatą kart kredytowych, pożyczek czy linii kredytowych często są zainteresowane ostatnim z wymienionych produktów, czyli kredytem konsolidacyjnym. Na taki kredyt ma szansę wyłącznie osoba, która nie ma jeszcze przeterminowanych zobowiązań.

Pożyczka bez BIK - alternatywa dla kredytu bez BIKSurowa polityka banków i zapotrzebowanie na produkty finansowe bez BIK spowodowały, że na rynku pojawiło się wiele firm pożyczkowych proponujących pożyczki bez BIK. Niektórzy z pożyczkodawców oferują bardzo wysokie kwoty. Przykładowo:
  • w Hapi Pożyczki klient może zawnioskować o pożyczkę w wysokości od 800 do 25 000 zł na okres od 3 do 48 miesięcy,
  • w Zaplo.pl pożyczkobiorca może ubiegać się o przyznanie pożyczki w wysokości od 1000 do 15 000 na okres od 3 do 36 miesięcy,
  • w Moneyguru maksymalna kwota pożyczki wynosi 10 000 zł, a klient na jej spłatę ma od 3 do 12 miesięcy,
  • w Monedo Now pożyczyć można od 1500 do 10 000 zł na okres od 6 do 48 miesięcy.


Mimo że firmy pożyczkowe są skłonne pożyczyć pieniądze osobom z negatywną historią kredytową, to opóźnienia w spłacie poprzednich zobowiązań mogą rzutować na maksymalną wysokość pożyczki. Inaczej mówiąc, pożyczkodawca może zaproponować klientowi niższą kwotę niż ta, o którą się on stara.

Ponieważ z pożyczek bez BIK korzystają głównie osoby zadłużone, które w przeszłości miały problem ze spłatą zobowiązań, firmy pożyczkowe wpisują ryzyko w wysokość pobieranych opłat. Takie pożyczki są droższe niż pozostałe, a klienci nie mogą liczyć na brak kosztów.

W przypadku pożyczek bez BIK firmy pożyczkowe nie sprawdzają BIK, ale korzystają z innych baz. Do takich należą m.in. ERIF BIG, BIG Info Monitor i KRD. Warto o tym pamiętać przy wyborze pożyczkodawcy.