czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2019
  • wyświetleń: 3765

Co dalej z ulicą Zajęczą? Mieszkaniec zapytał burmistrza o remont

Jeden z mieszkańców ulicy Zajęczej w Czechowicach-Dziedzicach zwrócił się do burmistrza z pytaniem o remont nawierzchni pozostałego odcinka ulicy Zajęczej, od skrzyżowania z ulicą Potoczną do skrzyżowania z ulicą Zawodzie.

Reklama

- Jako mieszkaniec ulicy Zajęczej chciałbym się dowiedzieć, kiedy nastąpi remont nawierzchni pozostałego odcinka ulicy Zajęczej, od skrzyżowania z ulicą Potoczną do skrzyżowania z ulicą Zawodzie. Pojawiające się wyrwy, jak i kruszące i obrywające się pobocza, uniemożliwiają swobodne chodzenie jak i przejazd pojazdów - opisuje sytuację pan Krzysztof.

W odpowiedzi na zapytanie burmistrz Marian Błachut poinformował, że osobiście jak i podległe służby odpowiadające za monitorowanie stanu naszych dróg, widzą potrzebę kontynuowania remontu nawierzchni ulicy Zajęczej. Niestety, ze względu na ograniczone środki finansowe przeznaczone w tegorocznym budżecie gminy na realizację tego typu zadań, w tej chwili nie jest w stanie określić terminu samego remontu.

- W bieżącym roku zabezpieczone zostaną natomiast środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej, która pozwoli na dalszy remont ulicy Zajęczej, na odcinku od ulicy Potocznej do ulicy Zawodzie. Przypomnę, że wyremontowany dotychczas odcinek ulicy Zajęczej został zrealizowany w trzech etapach. W taki właśnie sposób - z podziałem na etapy - zamierzamy kontynuować dalszy remont tej ulicy - zapowiada Marian Błachut.

Burmistrz zapewnia, że do czasu podjęcia kompleksowego remontu, ulica Zajęcza będzie objęta bieżącym utrzymaniem i remontami cząstkowymi, zarówno nawierzchni, jak i poboczy. - Mam nadzieję, że umożliwi to bezpieczne korzystanie z ulicy - zarówno przez pieszych, jak i pojazdy - do czasu przeprowadzenia oczekiwanego przez mieszkańców remontu - napisał w odpowiedzi.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.