czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2019
  • wyświetleń: 4078

Policyjny pościg za pijanym kierowcą Volkswagena

Jechał zygzakiem i uszkodził dostawczego Peugeota, a w czasie ucieczki łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. 54-letni kierowca Volkswagena został zatrzymany przez policjantów z drogówki dzięki informacjom przekazanym przez świadka zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Reklama

Do zdarzenia doszło dzisiaj około 3.00 w Czechowicach-Dziedzicach na drodze krajowej nr 1. Kierujący Volkswagenem doprowadził do kolizji z dostawczym Peugeotem. Nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. Odbijał się od krawężników i łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Kierowca peugeota ruszył w pościg za uciekinierem.

Jednocześnie relacjonował informacje o drodze jego ucieczki dyżurnemu z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrole. W Zabrzegu na ul. Astrów patrol z drogówki zatrzymał uciekiniera po krótkim pościgu.

Badanie alkomatem wykazało, że 54-letni kierowca Volkswagena miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia i wysoka grzywna. Z własnej kieszeni będzie też musiał uregulować szkody, do których doprowadził w wyniku kolizji.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.