czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2007
  • wyświetleń: 862

Nowa wystawa w bibliotece

Reklama

15 stycznia w galerii ExLibris Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach – Dziedzicach urooczyście otwarto wystawę „Ołomunieckie klimaty”. Honorowym gościem wernisażu był konsul generalny Republiki Czeskiej dr Josef Byrtus (na zdjęciu pierwszy z prawej). Na otwarcie przybyli także burmistrz miasta Czechowice – Dziedzice Marian Błachut, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta i dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek. Gości powitała dyrektor czechowickiej biblioteki Ewa Kmiecik – Wronowicz.

„Olomuniec to wyjątkowe miasto, perła architektury czeskiej, po Pradze najstarsze i największe skupisko wspaniałych pamiątek historycznych - renesansowego ratusza, unikalnych zabytków wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, kościołów, pałaców, domów mieszczańskich, fontann i posągów. To urokliwe sympatyczne miasto, urzekające swym pięknem, historią i teraźniejszością" – powiedział na otwarciu konsul J.Byrtus, zachęcając do zwiedzania i bliższego poznania Ołomuńca. Fotografie prezentowane w czechowickiej filii MBP pochodzą ze zbiorów Muzeum w Ołomuńcu.

Starostwo Powiatowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.