czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2019
  • 9 marca 2019
  • wyświetleń: 6042

Mateusz Zuber z czterema medalami Mistrzostw Polski w saneczkarstwie

Mateusz Zuber w organizowanych przez Polski Związek Sportów saneczkowych Mistrzostwach Polski Juniorów na torach naturalnych zajął pierwsze miejsce w konkurencji jedynek Juniorów oraz w dwójkach.

Reklama

Michał Zuber, saneczkarstwo
Mateusz Zuber (w środku) z czterema medalami Mistrzostw Polski w saneczkarstwie · fot. Rafał Zasuwa


Zawody odbyły się w dniach od 1 do 3 marca w miejscowości Szelment. Poza dwoma złotymi medalami Mateusz Zuber w konkurencji seniorów zajął drugie miejsce w jedynkach, a w dwójkach (razem z Julią Płowy) uplasował się na trzeciej pozycji. Łącznie w marcowym turnieju zdobył cztery medale, w tym dwa złote.

Warto dodać, że wcześniej, na ostatnich Mistrzostwach Świata Juniorów, Mateusz zajął wysokie 14. miejsce na świecie, co jest dużym sukcesem młodego saneczkarza z Czechowic-Dziedzic.

Saneczkarstwo na torach naturalnych jest dyscypliną nieolimpijską, lecz Międzynarodowa Federacja Saneczkowa (FIL) podjęła starania o wprowadzenie tej konkurencji już w 2026 roku.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.