czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2019
  • wyświetleń: 2052

Z seniorami z DPS "Złota Jesień" o bezpieczeństwie

Dzielnicowy z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach, sierż.szt. Bartłomiej Zaręba spotkał się z seniorami z Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Czechowicach-Dziedzicach. Mundurowy uczył jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodami "na wnuczka" czy "na policjanta" oraz nieuczciwym przedsiębiorcom i tele-sprzedawcom. W organizacji spotkania pomagała Pani Iwona Stępień, Przewodnicząca Zarządu Osiedla "Centrum" w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Z seniorami o bezpieczeństwie, policja
Z seniorami o bezpieczeństwie · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzielnicowy przekazał cenne wskazówki o właściwym zabezpieczeniu mienia przed kradzieżą. Mówił o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zagrożeniach komunikacyjnych w porze wieczorowo-nocnej oraz radził, jak nie paść ofiarą oszustów działających, tzw. "metodą na wnuczka lub policjanta". W trakcie spotkania policjant zachęcał do korzystania z programu "Krajowej mapy zagrożenia bezpieczeństwa" i aplikacji "Moja Komenda", których działanie bardzo dokładnie omówił i pomógł zainteresowanym w zainstalowaniu aplikacji w telefonach.

Bezpieczeństwo seniorów jest ciągle aktualnym tematem. Poprawa bezpieczeństwa osób starszych wymaga systematycznej pracy, tak aby minimalizować skutki pojawiających się coraz to nowych zagrożeń i nowych metod jakimi posługują się przestępcy. Na spotkaniu zaprezentowano kilka filmów profilaktycznych. W trakcie spotkania każdy z uczestników mógł zadawać pytania, podzielić się swoimi spostrzeżeniami czy wyrazić swoją opinię. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a ta forma bezpośredniej współpracy i kontaktu z mieszkańcami będzie kontynuowana.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.