czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 marca 2019
  • wyświetleń: 7560

Rowerek stacjonarny poziomy czy przyspiesza odchudzanie? Jakie efekty ćwiczeń daje po tygodniu?

Materiał partnera:

Trening cardio na rowerku stacjonarnym poziomym jest bardzo popularną i skuteczną formą walki ze zbędnymi kilogramami. Doskonale przyspiesza odchudzanie i gwarantuje satysfakcjonujące efekty w stosunkowo krótkim czasie. Czy już po zaledwie tygodniu?

silnet


Trening w domu na rowerku stacjonarnymAktywność fizyczna jest nieodłącznym i bardzo ważnym elementem życia człowieka. Często jednak zmęczeni po pracy, nie mamy ochoty na dodatkowy wysiłek. Gdy za oknem panuje brzydka pogoda, a najbliższa siłownia jest daleko, warto mieć w pokoju własny rowerek treningowy. W dowolnej, dogodnej dla siebie chwili możesz rozpocząć trening... nawet przed telewizorem.

Rower treningowy poziomy to doskonała alternatywa dla treningu na rowerze pionowym czy spinningowym, zwłaszcza gdy masz problemy z kręgosłupem. Trening na rowerze stacjonarnym poziomym pomaga zminimalizować ryzyko pogłębienia kontuzji. To także dobry wybór dla osób o dużej wadze.

Rower poziomy a odchudzanieKluczem do sukcesu w pracy nad sylwetką jest systematyczny trening i dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb. Zawsze warto kierować się zasadą dotyczącą tego, że za wymarzoną sylwetkę w 70% odpowiada dieta, a zaledwie za 30% trening. Spektakularne efekty bez ciężkiej pracy nie są możliwe. Niestety, wiemy, że ta informacja Cię nie pocieszy, ale w tydzień nie spalisz oponki, nad którą systematycznie pracowałeś przez kilka lat. Pocieszający jest jednak fakt, że trening cardio na rowerze treningowym przyspiesza przemianę materii... czyli przyspiesza odchudzanie! A więc, jeśli do wielkiego wyjścia lub wakacji zostało niewiele czasu, wskakuj na rower najlepiej z samego rana.

Rower stacjonarny poziomy - jaki wybrać?Należy pamiętać, że przy wyborze sprzętu treningowego należy kierować się własnym zapotrzebowaniem. Rower stacjonarny magnetyczny musi być dostosowany do Twojego wzrostu i wagi. W przeciwnym wypadku możesz narazić się na kontuzję kręgosłupa lub kolan. Ponadto warto zastanowić się nad możliwościami pomieszczenia, w którym ustawimy sprzęt do ćwiczeń. Przeczytaj o tym, Jaki rower treningowy będzie odpowiedni do domu?