czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 marca 2019
  • wyświetleń: 4303

Malaga - wakacje na słonecznym wybrzeżu Hiszpanii

Materiał partnera:

Drugie po Sewilli największe miasto w Andaluzji, najbardziej na południe wysuniętym regionie Hiszpanii. Zachwyca przepięknymi plażami i ogromem zabytków z różnych epok. Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto zatrzymać się w Maladze na dłużej.

silnet


Muzeum Pabla Picassa

Pablo Picasso to niewątpliwie rekomendacja dla Malagi. Miasto, które wydało takiego geniusza, musi mieć dużo do zaoferowania. A przecież Picasso nie był jedyny. Z Malagi pochodzi także Antonio Banderas, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ale wróćmy do Picassa. W mieście znajduje się muzeum poświęcone temu słynnemu malarzowi, gdzie możemy obejrzeć przegląd jego prac od najwcześniejszego okresu. Jednak warto pamiętać, że te największe dzieła rozsiane są po muzeach na całym świecie, w Maladze ich nie uświadczymy. Za to niedaleko muzeum znajduje się dom Picassa, który także można zwiedzać i który nieco przybliża prywatne życie słynnego malarza.

Katedra WcieleniaChociaż budowa trwała ponad dwa wieki, katedra wciąż jest nieukończona. Jednak prace budowlane przerwano dawno temu. Budowla w stylu renesansowym zachwyca kunsztownymi zdobieniami i wysoką na sto metrów wieżą. Wewnątrz kościół jest nieco spartański, warte uwagi są głównie organy.

Jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie Katedry z przewodnikiem, możemy liczyć na... wycieczkę po dachu! A jeśli chcemy zobaczyć Katedrę z góry, musimy udać się do położonej nieopodal restauracji na dachu. W okolicy jest ich tam całkiem sporo.

silnet


Twierdza AlcazabaPo architekturze chrześcijańskiej pora na muzułmańską. Twierdza Alcazaba to największa muzułmańska budowla militarna, jej zadaniem była ochrona miasta przed piratami. Ostateczny kształt twierdzy uformował się w XI wieku naszej ery i z tego okresu pochodzi sporo budynków, które są doskonałymi przykładami średniowiecznej architektury arabskiej. Pomijając wartość historyczną, to niewątpliwie bardzo malownicze i warte odwiedzenia miejsce. Nieco powyżej twierdzy Alcazaba można zwiedzać ruiny zamku Gibralfaro, który wzniesiono w XIV wieku dla ochrony Alcazaby. Z samego zamku zachowały się jedynie baszty, niemniej jednak warto zadać sobie trud wejścia na wzgórze, bo widok z niego jest doprawdy niezwykły.

Plaże MalagiNie ma sensu się oszukiwać - mało który polski turysta w Hiszpanii spojrzy obojętnym okiem na lazurowe wody Morza Śródziemnego i nie skorzysta z możliwości pójścia na plażę. I chociaż Malaga znana jest głównie jako miasto-lotnisko, punkt przesiadkowy w drodze na Costa del Sol (takie wycieczki organizuje Biuro Podróży ITAKA), może pochwalić się naprawdę wyjątkowymi plażami. A jest ich tu nie mało, bo łączna długość plaż w Maladze wynosi aż 15 kilometrów! Turyści najczęściej okupują Playa de la Malagueta i Playa de Las Acacias. Za magnes służą liczne bary i restauracje. Jednak warto wziąć przykład z miejscowej ludności i wybrać się na Playa el Palo lub Playa de la Caleta. Ta pierwsza charakteryzuje się prawdziwie rybackim klimatem, znajdziemy tu tawerny i wysunięte na piasek łódki. Ta druga jest po prostu bardzo czysta i wygodna.

silnet


Malaga - kiedy pojechaćW Maladze panuje klimat śródziemnomorski, a więc nawet zima nie jest bardzo zimna, przynajmniej dla przybyszów z północy Europy. Średnie temperatury oscylują wokół 10 - 15°C. Jeśli ktoś lubi takie temperatury, może cieszyć się możliwością zwiedzania Malagi praktycznie pozbawionej turystów. Jednak większość osób przybywających do miasta w celach typowo poznawczych, wybiera wiosnę lub jesień, kiedy jest ciepło, ale nie gorąco, temperatura waha się w okolicach 25°C. Miłośnicy morskich kąpieli i wypoczynku na plaży powinni celować w miesiące wakacyjne, kiedy średnia temperatura w dzień dochodzi do 30°C, a w nocy nie spada poniżej 20°C. Wtedy też można się cieszyć naprawdę ciepłą wodą w morzu.

Wakacje w Hiszpanii na www.itaka.pl można wykupić przez cały rok.