czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2003
  • wyświetleń: 849

Szansa na parking w centrum

15 stycznia tego roku na posiedzeniu Komisji Rozwoju zaproponowałem, by w związku z realizacją deptaka na ul. Słowackiego i wyeliminowaniem z tego miejsca wielu miejsc parkingowych - przeanalizować możliwość realizacji dodatkowych miejsc postojowych w rejonie centrum miasta. Problem ten rozwiązywać należy łącznie z dworcem-przystankiem autobusowym. W latach osiemdziesiątych opracowany był projekt, który zakładał zorganizowanie małego dworca autobusowego na kolejowych terenach za budynkiem poczty /teren pomiędzy torami a ul. Towarową/ – co pozwalało na wykorzystanie obecnego placu autobusowego dla inwestycji kubaturowej lub przejściowo na parking obsługujący ścisłe centrum miasta. Uważam , że do tego rozwiązania warto i należy powrócić. Parking ten mógłby mieć ok. 75 wygodnych miejsc postojowych – czyli tyle ile jest w niewygodnych zatokach parkingowych wzdłuż całej ul. Kolejowej!

Z ostatnich rozmów z przedstawicielami PKP, zainicjowanych przez Pana Przewodniczącego RM Marka Dopierałę, wynika, że istnieje przychylność PKP dla realizacji naszego zamierzenia. W trakcie rozmów, staraliśmy się również o zgodę PKP na możliwość szybkiego, jeszcze przed formalnym przejęciem terenu, przeniesienia wiat przystankowych na ul. Towarową co pozwoliłoby na szybkie zwolnienie na cele parkingu placu autobusowego. To zbyt wartościowy teren i nie tu miejsce dla garażowania pod chmurką autobusów.

Moim zdaniem, jest realne aby ten parking zaczął działać już w lecie tego roku – potrzebne jest tylko zdecydowane działanie. Jest szansa na duży parking w centrum miasta - jest on na pewno potrzebny.


Jacek Niedźwiedzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.