Wiadomości

  • 19 stycznia 2007
  • wyświetleń: 4371

Wichura nad Czechowicami

Poprzewracane drzewa, połamane gałęzie, uszkodzone budynki, zerwane dachy i linie energetyczne to najpoważniejsze skutki nocnej wichury, ktora przeszła nad gminą. Meteorolodzy ostrzegają: to nie koniec pogodowego ewenementu! W ciągu najbliższej doby synoptycy zapowiadają kolejną wichurę.

Prędkość wiatru przekraczała 100 km/h. Wczoraj w Czechowicach Straż Pożarna interweniowała dziesięciokrotnie, usuwając skutki wichur i deszczu, najczęściej drzewa z dróg i budynków.

W regionie uszkodzone zostały również światła nad Drogą Krajową nr 1. Z dużymi opóźnieniami kursują pociągi. W obecnej chwili PKP usuwa wszystkie awarie na trasie kolejowej do Żywca i Katowic.

Pełna grzmotów i błyskawic burza w środku zimy, która przeszła nad pomiędzy 23:40 a 00:20 to dość rzadkie zjawisko w naszej strefie klimatycznej. - mówi Adam Skowroński z http://www.stacjameteo.com. - Dodatkowo spadło ponad 20 litrów wody na m2, a ciśnienie o wartości 953 hPa to także stosunkowo pogodowy ewenement.

Co do piątku to rokowania również nie są najlepsze. - dodaje Skowroński. - Porywy wiatru mogą dochodzić do 80-90 km/h. Najbliższej nocy, kiedy temperatura spadnie do -2 st. mogą wystapić fatalne warunki na drogach naszego powiatu. Będzie bardzo ślisko. Od początku przyszłego tygodnia w Polsce zagości prawdziwa zima.

new / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.