czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2019
  • 22 marca 2019
  • wyświetleń: 3594

Zameczek w Rudołtowicach pilnie potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka!

Dzieci z Zameczku w Rudołtowicach proszą o wsparcie! Ośrodek pilnie potrzebuje specjalistycznej wanny do kąpieli dzieci z porażeniem czterokończynowym wraz z podnośnikiem do wanny, co znacznie ułatwi życie i poczucie komfortu dzieci z ośrodka. W internecie uruchomiona została zbiórka na ten cel.

Reklama"Zameczek" to jedyny na południu Polski wysokospecjalistyczny ośrodek prowadzący kompleksową opiekę w systemie dziennym i całodobowym nad 46 dziećmi z głębokimi upośledzeniami. Są to dzieci i młodzież pozbawione zmysłu wzroku, słuchu, obarczone ciężkimi wadami genetycznymi oraz rozwojowymi. Doświadczone przez los, który nie oszczędził im bólu i cierpienia, potrzebują szczególnego ciepła, miłości i bezpieczeństwa.

Dla 28 dzieci ośrodek stał się jedynym domem jaki posiadają. Ich biologiczni rodzice z różnych powodów nie mogą lub nie potrafią otoczyć ich opieką i miłością.

- Jesteśmy organizacja pożytku publicznego o charakterze "non profit" nie prowadzimy działalności zarobkowej. Zapewniamy naszym podopiecznym kompleksową opiekę lekarską i pielęgniarską, rehabilitację ruchową, terapię wzroku, terapię logopedyczną i psychologiczną oraz edukację na poziomie szkoły podstawowej - tłumaczą organizatorzy zbiórki.W ośrodku Zameczek prowadzona jest opieka dzienna i całodobowa nad 46 dziećmi z głębokimi upośledzeniami obejmującymi niepełnosprawność intelektualną w stopniu znacznym wraz z upośledzeniami sprzężonymi. 28 z nich jest mieszkańcami Zameczku. Choroby podopiecznych powodują, że nierzadko muszą być kąpani dwa razy dziennie. Dla opiekunów wiąże się to z ogromnym wyzwaniem. Wanna w ośrodku jest nieprzystosowana do kąpieli osób niepełnosprawnych. Każde podnoszenie i wyjmowanie z niej dziecka jest bardzo ryzykowne.

- Pragniemy z całego serca zakupić specjalistyczną wannę i podnośnik, który znacznie ułatwiłby czynności pielęgnacyjne dzieciaczków - tłumaczą. - Chcąc zapewnić Dzieciom najwyższy komfort jaki możemy kąpiemy je dwa razy dziennie. Przede wszystkim taka wanna zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa i ułatwi codzienną higienę - dodają.

nr konta ING BSK 04 1050 1315 1000 0001 0143 5113

Polski Związek Niewidomych
Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne
dla Dzieci i Młodzieży
43-229 Rudołtowice, ul.Zawadzkiego 128

Oskar Piecuch / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.