czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2019
  • wyświetleń: 7276

[ZDJĘCIA] Dzieci z Katolickiego Przedszkola dla seniorów

8 marca w Katolickim Przedszkolu w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się impreza, którą pracownicy przedszkola zorganizowali dla podopiecznych Domu Dziennego Pobytu w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Dzieci z Przedszkola Katolickiego dla czechowickich seniorów · fot. Katolickie Przedszkole w Czechowicach-Dziedzicach


Nauczyciele Katolickiego Przedszkola przygotowali występy dla podopiecznych DDP współpracując z wolontariatem uczniów przy SP6, działającym w porozumieniu z Fundacją "Hospicjum to też życie". Wolontariusze opiekowali się starszymi, obsługiwali ich przy stole, pomagali w poruszaniu się. Szkolny wolontariat z SP6 przygotował też słodki poczęstunek i prezenciki, które wraz z kwiatami oferowanymi przez pracowników Katolickiego Przedszkola były niespodzianką dla gości.

- Chcieliśmy, aby goście poczuli się wyjątkowo i przeżyli coś miłego. Dzieci są szczególnie dobrze odbierane na scenie, a starsi ludzie często nie mają kontaktu z małymi aktorami, którzy potrafią wyciskać łzy, kiedy oglądamy ich aktorskie zmagania - mówi jedna z nauczycielek przedszkola.

Występy dla gości przygotowały nauczycielki trzech grup: grupy trzylatków, czterolatków i pięciolatków.
Przedszkolaki zaśpiewały, zatańczyły, zagrały na instrumentach, wyrecytowały piękne wierszyki.
Gr 1 ( trzylatki) zaśpiewała i zagrała do piosenki "Bębenek".
Gr 2 ( czterolatki) zatańczyła do piosenki "Boogie Woogie".
Gr 3 (pięciolatki) przygotowała szeroki program:
recytacja wierszyków w temacie "Dzień Kobiet"
piosenka "Świątki, piątki i niedziele"
tańce do piosenek: "Zasiali górale", "Kaczuszki", "My Cyganie", " Mamma Mia".

Przedszkolaki wraz z wolontariuszami wręczyli prezenty i kwiaty podopiecznym DDP, łzy szczęścia tych osób nie potrafią zastąpić żadnej nagrody.

- Bardzo wzruszający był fakt, iż goście włączyli się w zabawę: śpiewali podczas prezentacji znanych im tańców, wyklaskiwali rytmy itp. Prowadzący zachęcali do wspólnej zabawy zarówno gości, jak i wolontariuszy z SP6, celem była wspólna integracja i dobra zabawa - w efekcie wszyscy wspólnie przeżyliśmy piękne chwile. Dzień ten był wyjątkowy, bardzo wzruszyły nas łzy podopiecznych DDP, ich radość i podziw dla dzieci. Wydarzenie to było szczególnym dniem, który wszystkim zostanie w pamięci na długo. Starsi goście będą wspominać występy i uśmiech dziecka, nauczyciele przeżywać będą wzruszające doznania starszych osób, dla których takie wydarzenie jest rzadkim, ale jakże cennym doświadczeniem." Dzień Seniora był wydarzeniem szczególnym, będziemy kultywować tradycję w następnych latach i liczymy na więcej tych wspaniałych wzruszeń - mówi nauczycielka Katolickiego Przedszkola.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.