czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2019
  • wyświetleń: 5598

[FOTO] Przy DK-1 w Czechowicach można naładować auto elektryczne

Rozwój elektromobilności w Polsce znacząco przyspiesza. Firmy prywatne wykorzystują potencjał jaki za sobą niesie bycie EKO. W bieżący trend znakomicie wpisują się działania lokalnej firmy Safety First Salon BHP, która przy swojej nowej siedzibie stworzyła nowoczesny punkt ładowania samochód elektrycznych. To pierwszy ogólnodostępny punkt w Czechowicach-Dziedzicach tuż przy trasie DK-1.

Reklama

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Starowiejskej · fot. Bielskie Drogi


Podczas planowania swojej nowej siedziby, właściciel od początku stawiał na połączenie funkcjonalności i możliwość łatwego dostępu do usług proponowanych przez Safety First Salon BHP z proekologicznym charakterem inwestycji.

Nowoczesne technologie z jakich korzysta firma są wzbogacone o punkt ładowania samochodów elektrycznych przewidziany w pierwszej fazie jako usługa dla klientów. Kolejny etap to promowanie czystego transportu w ramach floty Safety First Salon BHP i dalszy rozwój infrastruktury ładowania na terenie Gminy Czechowice - Dziedzice oraz zakup e-samochodów.

Punkt ładowania pojazdów elektrycznych będzie docelowo ładował samochód elektryczny z mocą 22kW w niecałe 3 godziny (np. Nissan Leaf, BMW i3, Hyundai IONIQ). Urządzenie jest wyposażone w dwa gniazda typu drugiego. Kolumnowa ładowarka włoskiej firmy Scame dostarczona przez Wenar jest nowoczesną konstrukcją o podwyższonej odporności na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Chcąc skorzystać z ładowarki należy posiadać specjalną przedpłaconą kartę, którą należy wczytać w urządzeniu. W celu jej wyrobienia trzeba się będzie wcześniej skontaktować z obsługą firmy przy ul. Starowiejskiej w Czechowicach-Dziedzicach (tuż przy trasie DK-1).

sid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.