czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2019
  • 24 marca 2019
  • wyświetleń: 6628

Sześć ofert na zagospodarowanie Potoku Czechowickiego

Sześć ofert wpłynęło w przetargu na zagospodarowanie Potoku Czechowickiego wraz z rewitalizacją przyległego terenu. To druga część dofinansowanego z budżetu Unii Europejskiej zadania pn. "Utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z zagospodarowaniem Potoku Czechowickiego".

Reklama

potok czechowicki


Najtańszą i zarazem jedną ofertą, która mieści się w kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia (8 mln zł), złożyła firma AGC Bytom, która wykonanie inwestycji wyceniła na kwotę 7,8 mln zł.

Oferty zgłoszone w przetargu (od najtańszej do najdroższej):
  • AGC Bytom Sp. z o.o. - 7,8 mln zł
  • Konsorcjum firm: F.H.U. BESKID-BRUK (lider), Melioracje Wodne Kachel Stanisław (partner) - 8,5 mln zł
  • Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "AKRO" Bogusław Majdak (lider), Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe "DROBAS II" Jacek Siwarski (partner), Elbros-System Mariusz Pieronkiewicz (partner) - 8,6 mln zł
  • FBSerwis S.A. - 8,6 mln zł
  • Zakład Wykonawstwa, Nadzoru i Projektowania Melioracji, Wodociągów i Kanalizacji Ewa Kopeć - 9,7 mln zł
  • Zakład Usług Hydrotechniczno-Melioracyjnych Wojciech Ferenc - 11,8 mln zł


Przypominamy, że zakres prac inwestycji obejmuje m.in. zarurowanie rowu na odcinku niespełna 350 metrów (łączna długość odcinka objętego regulacją wynosi niespełna 2000 metrów), wymianę przepustów pomiędzy stawami, wykonanie przelewów powierzchniowych, wykonanie umocnienia grobli, wykonanie rowu w dnie stawów, wycinkę i pielęgnacja drzew i krzewów, roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych, wykonanie placu wyposażonego w urządzenia o charakterze rekreacyjno-sportowym oraz tablice edukacyjne i interaktywne, wykonanie ścieżek komunikacji pieszej, montaż elementów małej architektury wzdłuż przebiegu ścieżki, budowę linii kablowej nn 0,4 kV i wykonanie oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego.

Całkowita powierzchnia inwestycji wynosi ok. 3,67 ha w tym: powierzchnia potoku 1,300 ha, pozostałe tereny 2,370 ha.

Inwestycja ma być gotowa do 30 kwietnia 2020 r.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.