czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1925

Rośnie pływalnia XXI wieku

Reklama

Robotnicy kończą prace przy fundamentach i żelbetowej niecce basenu. Nietypowe w styczniu temperatury sprawiają, że robota wre na całego. Czechowiczanie widzą postępy w budowie i już zacierają ręce. W ich mieście powstaje superbasen. Pierwsza pływalnia pod dachem na miarę XXI wieku.

Pływalnia będzie częścią kompleksu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Legionów. Budynek stanie tuż obok odkrytego miejskiego kąpieliska, placu cyrkowego oraz trawiastego boiska i kortów, które zimą zamieniają się w sztuczne lodowisko.

Basen główny krytej pływalni będzie miał wymiary 25 na 12,5 metrów. W pobliżu znajdzie się mała niecka rekreacyjna, będą również brodzik dla dzieci, 60-metrowa zjeżdżalnia oraz dwa baseniki jaccuzy. Obiekt będzie miał bogate i bardzo nowoczesne zaplecze z sauną i solarium przy hali basenowej oraz ciekawie zaprojektowanym piętrem. Na kondygnacji zostaną rozmieszczone: lokal gastronomiczny z przeszkloną ścianą, widownia otwarta na basen, mała kręgielnia, kawiarenka internetowa, pomieszczenie do zajęć fitness z szatniami, biura, a także sala konferencyjna.

Basen ma być gotowy w końcu grudnia. Budowa obiektu pochłonie przeszło 11 milionów złotych.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.