czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2019
  • wyświetleń: 15846

[FOTO] Śmiertelny wypadek na DK-1 w Pszczynie. Nie żyje mężczyzna

We wtorek, 26 marca około godziny 5.05 na skrzyżowaniu DK-1 z Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Niestety, w wyniku zdarzenia zginął kierowca Skody Fabii z Ćwiklic, zaś czechowiczanka kierująca Fiatem Punto z ogólnymi obrażeniami trafiła pod opiekę lekarzy.

Wypadek na skrzyżowaniu DK-1 z Męczenników Oświęcimskich - 26.03.2019 · fot. MP / pless.pl


Bezpośrednimi świadkami zdarzenia byli policjanci wracający z patrolu na os. Daszyńskiego. Jak wynika z ich notatki, poruszali się ulicą Męczenników Oświęcimskich za Skodą Fabią. Gdy zaświeciło się zielone światło, kierowca Skody ruszył na wprost w stronę Pszczyny. W pewnym momencie na ich oczach, od strony Bielska-Białej przez skrzyżowanie przejechał Fiat Punto, który uderzył w lewy bok Skody. W wyniku uderzenia Skoda została odrzucona na pobocze, zaś Fiat zatrzymał się na barierkach oddzielających jezdnie.

Policjanci od razu powiadomili pogotowie ratunkowe i straż pożarną, a następnie ruszyli z pomocą do poszkodowanych. Kierowca Skody był przytomny, ale nie było z nim logicznego kontaktu. Posterunkowy został przy mężczyźnie i podtrzymywał z nim kontakt. Drugi policjant udał się do kierowcy Fiata. Kobieta była przytomna, jednak nie dało się jej wydobyć z samochodu ze względu na zablokowane drzwi. Przybyli na miejsce strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

W szpitalu okazało się, że 60-letni kierowca Skody, mieszkaniec Ćwiklic, doznał ciężkich wielonarządowych obrażeń wewnętrznych. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się go uratować. 22-latka z Czechowic-Dziedzic kierująca Fiatem Punto doznała m. in. złamania nogi i ogólnych potłuczeń całego ciała - jest pod opieką lekarzy. Jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. W czynnościach bierze udział także prokuratura. Kierowcy podróżujący krajową jedynką musieli liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami. Droga była w pełni przejezdna dopiero około godziny 8:00.

BM, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.