czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2019
  • 30 marca 2019
  • wyświetleń: 1582

W piątek i sobotę Caritas organizuje zbiórkę żywności

Za nami:

W kilkudziesięciu supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych na Podbeskidziu będzie można spotkać 29 i 30 marca wolontariuszy bielsko-żywieckiej Caritas, zbierających produkty żywnościowe w ramach akcji pod hasłem "Tak, pomagam!"

Reklama

zbiórka żywności
fot. caritas.pl


Około pół tysiąca młodych ludzi ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych zbierać będzie artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

W piątek od godz. 12.00 do 20.00, a w sobotę od godz. 10.00 do 20.00 - można przekazać wolontariuszom Caritas dary w postaci artykułów żywnościowych oraz środków czystości i higieny. Z przekazanych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne, które trafią do osób najuboższych, chorych, samotnych i bezdomnych w całej diecezji.

Podczas ostatniej, 15. edycji akcji w grudniu ubiegłego roku, 838 wolontariuszy bielsko-żywieckiej Caritas zebrało 17.829,30 kg produktów żywnościowych, z których przygotowano ponad 2 tysiące paczek świątecznych. Paczki trafiły do 3138 najbardziej potrzebujących osób - dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Produkty przeznaczone są również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki „Tak, pomagam!” charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

ab / czecho.pl

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.