czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2019
  • 12 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 6668

Ekstremalna droga krzyżowa także w Czechowicach-Dziedzicach

Za nami:

Aż 54 trasy przygotowano na tegoroczną edycję EDK w diecezji bielsko-żywieckiej. Uczestnicy modlitwy do pokonania mają co najmniej 40 kilometrów - w zimnie, deszczu i błocie. Na terenie diecezji bielsko-żywieckiej - od Beskidu Śląskiego przez Beskid Żywiecki i Mały - dotąd zgłoszono ponad pół setki tras. W sumie ich uczestnicy przejdą 12 kwietnia ponad tysiąc kilometrów.

Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa
Ekstremalna Droga Krzyżowa · fot. mat. organizatora


Najwięcej pątników wyruszy z Andrychowa. Do wyboru mają 11 tras - ekstremalnych i na wzór EDK. Prowadzą one różnymi trasami do sanktuariów w Kalwarii Zebrzydowskiej lub w Rychwałdzie, do Wadowic lub dookoła Andrychowa. Z Czechowic-Dziedzic wystartują 3 grupy.

Trasy w Czechowicach-Dziedzicach:
  • św. Katarzyny (Dookoła Jeziora Goczałkowickiego) - 66 km
  • św. Wendelina (Czechowice-Dziedzice, Mazańcowice, Ligota, Międzyrzecze Dolne, Bronów, Rudzica, Landek, Chybie, Zabrzeg, Czechowice-Dziedzice) - 46 km
  • św. Jana od Krzyża (Czechowice-Dziedzice - Mazańcowice - Międzyrzecze Górne - Międzyrzecze Dolne - Mazańcowice - Czechowice-Dziedzice) - 26 km


Jak poinformowała koordynator EDK w diecezji bielsko-żywieckiej Dorota Janosz, zgłoszono też trasy w innych rejonach beskidzkiej diecezji. Są to: Bielsko-Biała Beskidy (5 tras), Bielsko-Biała Komorowice (1 trasa), Czechowice -Dziedzice (3 trasy), Jawiszowice (3 trasy), Kęty (4 trasy), Kozy (3 trasy), Milówka (1 trasa), Oświęcim (3 trasy), Porąbka (2 trasy), Szczyrk (1 trasa), Trójwieś: Istebna, Jaworzynka, Koniaków (5 tras), Wisła (1 trasa), Zamarski (5 tras), Żywiec Zabłocie (6 tras).

Wśród wyznaczonych na terenie diecezji szlaków są takie, które uważa się za jedne z najtrudniejszych w całej Polsce - wiodące wzdłuż beskidzkich szczytów, z sumą przewyższeń około 2 tys. metrów.

Więcej informacji oraz trasy na http://www.edk.org.pl.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.