czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2019
  • wyświetleń: 3690

Policjanci zatrzymali oszustów i odzyskali maszyny o dużej wartości

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę, podejrzanych o oszustwa. Sprawcy wypożyczyli maszyny budowlane o wartości 300 000 zł, ale nie zamierzali ich oddawać. Policjanci ustalili, że maszyny zostały sprzedane. Śledczy odzyskali sprzęt budowlany, a oszuści zostali zatrzymani. Są już po zarzutach. Bielski sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

Reklama

Policjanci pracowali nad sprawą przywłaszczenia maszyn budowlanych. Do przestępstw tych doszło w lutym i marcu br. w Czechowicach-Dziedzicach, Grodźcu i innyvh miejscowościach województwa śląskiego. Z ustaleń śledczych wynikało, że oszuści podając się za przedstawicieli bielskiej firmy remontowo - budowlanej wyłudzili maszyny, m.in. ładowarki i podnośniki teleskopowe o wartości 300 000 zł, a następnie sprzedali je po znacznie zaniżonej cenie firmie z Bełchatowa.

Śledczy sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich doprowadzić na trop oszustów. W sprawie tej zgromadzono obszerny materiał dowodowy. Policjanci wytypowali i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 45 do 50 lat oraz 38-letnią kobietę, podejrzanych o te przestępstwa.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty oszustw i zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi im do 8 lat więzienia.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.