czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2019
  • wyświetleń: 3262

Urzędnicy pracują w sobotę. Będzie można wyrobić paszport

W najbliższą sobotę rusza pierwsza w tym roku "sobota paszportowa". 30 marca w oddziale paszportowym Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz delegaturach terenowych w Bielsku-Białej i Częstochowie prowadzona będzie obsługa paszportowa w godzinach 09:00-14:00.

Reklama

paszport
fot. MSWiA


W ten sposób wszyscy zainteresowani będą mogli złożyć wniosek o wyrobienie nowego dokumentu oraz odebrać gotowy paszport poza tradycyjnymi godzinami pracy urzędów. Przy okazji przypominamy mieszkańcom województwa śląskiego, by sprawdzili ważność swoich paszportów.

Również w następnych miesiącach wiosennych i letnich planowane są soboty, podczas których czynne będą oddziały paszportowe.

"Sobota paszportowa" została zainicjowana przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka w ramach tzw. pakietu obywatelskiego, który wprowadza udoskonalenia i ułatwienia dla klientów Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zapraszamy do skorzystania z możliwości złożenia wniosku i odbioru paszportu w wyznaczone soboty.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.