czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2019
  • wyświetleń: 8435

Dworzec wyremontowany do 2023 roku? To optymistyczny scenariusz

Oddala się termin remontu dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Pierwotnie PKP deklarowało, że remont zostanie wykonany do końca 2020 roku. Niestety do tej pory nie ogłoszono nawet przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej.

Reklama

czechowicedziedzice,czechowice,dworzeckolejowy,dworzec,spacer,silesia,fotodnia,instagram
Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach


W trakcie ogłaszania Programu Inwestycji Dworcowych zakładano, że remont dwoca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach ma być gotowy w IV kwartale 2020 roku. Na stronie PKP poświęconej programowi inwestycji dworcowych przesunięto już datę realizacji inwestycji na lata 2020-2021. Tymczasem i ta data jest już nierealna.

- Jak się dowiedzieliśmy w tej chwili trwają prace przygotowawcze w celu celu wyłonienia pracowni projektowej. Dopiero po wyłonieniu firmy rozpocznie się projektowanie, co z naszego doświadczenia potrwa około 12 miesięcy. Czyli przetarg na przebudowę, zakładając optymistyczny wariant, zostanie ogłoszony w połowie 2020 roku, może w drugiej połowie - informuje burmistrz Marian Błachut.

W ocenie gospodarza gminy procedura przetargowa wraz z realizacją inwestycji zajmie około 24 miesiące.

- Jeśli szczęśliwie uda się to wszystko poukładać i będą środki finansowe na inwestycję, to jest szansa na ukończenie remontu w 2022 roku - dodaje burmistrz Marian Błachut.

- Będziemy zabiegać o to, żeby na etapie projektowania uczestniczyć aktywnie w tym przedsięwzięciu. Chcemy poszukiwać jak najlepszych funkcji dla tego dworca, żeby wyremontowany dworzec tętnił życiem, a nie podzielił los wielu innych wyremontowanych dworców, które są puste - zakończył Marian Błachut.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.