czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 7641

Piszczek wybuduje hotel dla piłkarzy BVB w goczałkowickim Uzdrowisku?

Prima aprilis:

Łukasz Piszczek ciągle zaskakuje nowymi pomysłami. Okazuje się, że piłkarz pochodzący z Goczałkowic-Zdroju nie tylko stworzy tu zaplecze sportowe, ale także wybuduje luksusowy hotel, w którym będą gościć m.in. piłkarze Borussii Dortmund.

Reklama

Obiekty sportowe Akademii Łukasza Piszczka z lotu ptaka - 19.03.2019
Nieopodal obiektów sportowych Akademii Łukasza Piszczka ma powstać luksusowy hotel dla piłkarzy BVB · fot. pless.pl


Od ponad pół roku nieprzerwanie prowadzona jest rozbudowa bazy sportowej w Goczałkowicach-Zdroju. Za projektem stworzenia kompleksu boisk z prawdziwego zdarzenia stoi Łukasz Piszczek, obecnie zawodnik Borussii Dortmund. To właśnie z tym klubem w połowie marca piłkarz podpisał umowę na utworzenie pierwszej na świecie akademii BVB utworzonej poza granicami Niemiec.

Okazuje się jednak, że to nie koniec inwestycji byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej na naszym terenie. W ostatnim czasie pojawił się pomysł, by rozbudować goczałkowickie Uzdrowisko o kolejny obiekt. Pomiędzy istniejącymi budynkami ma powstać luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel. Jego głównymi użytkownikami mają być piłkarze Borussii Dortmund, którzy, w ramach przygotowania do sezonu Bundesligi, trenowaliby na nowo powstałych obiektach sportowych.

Z informacji pozyskanych przez redakcję wynika, że obecnie prowadzone są rozmowy, których efektem ma być podpisanie umowy z władzami Borussii Dortmund zobowiązującej klub do korzystania z obiektu przez kolejne 10 lat. Nie oznacza to jednak zamknięcia hotelu dla innych chętnych. Każdy, kto będzie chciał odpocząć w tym miejscu, będzie mógł zarezerwować pokój, z wyłączeniem terminów zgrupowań piłkarzy BVB.

O samym hotelu wiemy, że ulokowane w nim zostaną siłownia, centrum odnowy biologicznej oraz salon Wellness & SPA. Na ostatnim piętrze 10-piętrowego apartamentowca utworzona zostanie natomiast pływalnia, z której, dzięki przeszklonym ścianom, będzie można podziwiać panoramę Jeziora Goczałkowickiego oraz Beskidów. Z pewnością jest to dobry krok w kierunku rozwoju Goczałkowic-Zdroju i promowania naszego regionu wśród mieszkańców Zagłębia Ruhry.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.