czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2019
  • 2 maja 2019
  • wyświetleń: 5563

Wiosna Filmów w kinie Świt: filmy nagradzane na festiwalach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Za nami:

Zapraszamy na przełomie kwietnia i maja do kina Świt na Wiosnę Filmów. To kolejny Festiwal Filmowy, w trakcie którego prezentowane są najlepsze, najciekawsze filmy oklaskiwane i nagradzane na największych międzynarodowych festiwalach filmowych.

Reklama

26 kwietnia, godz. 20.00 - SynonimyGłównym bohaterem Synonimów jest Yoav, młody chłopak, który przyjeżdża do Paryża z Izraela, gdzie ma za sobą traumatyczne przeżycia w związku z odbytą służbą wojskową.Yoav we Francji ma nadzieję znaleźć swoje miejsce na ziemi. Radykalnie odcina się od swoich korzeni, także od języka ojczystego. Stara się porozumiewać z otoczeniem tylko po francusku, którego zna podstawy. Aby ułatwić sobie komunikację, szuka w języku francuskim synonimów (stąd tytuł filmu) do hebrajskiego, które ułatwią mu naukę.Czas trwania: 2 godz. 3 min.
Reżyseria: Nadav Lapid
Scenariusz: Nadav Lapid
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, Niemcy, Izrael
Obsada: Quentin Dolmaire, Louise Chevillotte, Tom Mercier, John Sehil (Niemiły pasażer w paryskim metrze)

27 kwietnia, godz. 20.00 - Pamiątki Claire DarlingHistoria zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje... W związku z powyższym Claire wystawia cały swój dobytek na trawniku przed domem. Wśród przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki. Podczas gdy horda sąsiadów i ciekawskich przechodniów przejmuje te zabytki za kilka groszy, każdy obiekt odzwierciedla tragiczne i ekstrawaganckie życie Claire Darling.Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Reżyseria: Julie Bertuccelli
Scenariusz: Julie Bertuccelli, Sophie Fillières
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: Francja
Obsada: Catherine Deneuve (Claire Darling), Chiara Mastroianni, Alice Taglioni, Olivier Rabourdin

28 kwietnia, godz. 19.00 - Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy"Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy". Te słowa, wypowiedziane przez marszałka Iona Antonescu w rumuńskiej Radzie Ministrów latem 1941 r., rozpoczęły czystki etniczne na froncie wschodnim. Fabuła koncentruje się wokół młodej reżyserki teatralnej Mariany Marin, która próbuje przeprowadzić rekonstrukcję zdobycia Odessy w 1941 r. przez rumuńską armię, co doprowadziło do zamordowania tysięcy Żydów. Ambitna i dociekliwa twórczyni spotyka się jednak z ostracyzmem ze strony własnych aktorów, a także z naciskami ze strony lokalnego urzędnika Movili.Czas trwania: 2 godz. 20.min.
Reżyseria: Radu Jude
Scenariusz: Radu Jude
Gatunek: dramat
Produkcja: Czechy, Francja, Niemcy, Bułgaria, Rumunia
Obsada: Ioana Iacob (Mariana), Alex Bogdan (Traian), Alexandru Dabija (Movila)

29 kwietnia, godz. 20.00 - TrafikantFranz terminuje w trafice. Poznaje tam Zygmunta Freuda i liczy, że profesor pomoże mu zdobyć serce pięknej tancerki. Jednak wydarzenia w Austrii 1937 roku zmienią ich świat w sposób nieodwracalny. W trafice Ottona Trsnjeka nie sprzedaje się tylko gazet i wyrobów tytoniowych. Dobry trafikant, jak mawia właściciel, sprzedaje przyjemność i pożądanie, a czasami grzeszne namiętności. Ta i inne lekcje są dla siedemnastoletniego Franza, prowincjusza, czymś zupełnie nowym. Zwłaszcza, że dopiero zaczyna terminować u Trsnjeka.Czas trwania: 1 godz. 57 min.
Reżyseria: Nikolaus Leytner
Scenariusz: Nikolaus Leytner, Klaus Richter
Gatunek: dramat
Produkcja: Austria, Niemcy
Obsada: Bruno Ganz (Sigmund Freud), Karoline Eichhorn (Anna Freud), Johannes Krisch (Otto Trsnjek)

30 kwietnia, godz. 20.00 - YuliTytułowy Yuli to przydomek, który nadaje Carlosowi Acoście jego ojciec Pedro. Od najmłodszych lat Yuli ucieka od wszelkiej dyscypliny i edukacji; życia uczy się głównie na ulicach zaniedbanej dzielnicy w Hawanie. Jednak Pedro wie, że jego syn ma wrodzony talent i zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Wbrew swojej woli i mimo początkowej niesubordynacji, Yuli zostaje urzeczony światem tańca.Wkrótce zaczyna tworzyć własną legendę, jako jeden z najlepszych tancerzy swojego pokolenia. Przełamuje tabu, stając się pierwszym czarnym odtwórcą roli Romea w prestiżowym Royal Opera House w Londynie, gdzie przez 17 lat buduje swoją niezwykłą karierę jako główny tancerz.Czas trwania: 1 godz. 55 min.
Reżyseria: Icíar Bollaín
Scenariusz: Paul Laverty
Gatunek: dramat
Produkcja: Hiszpania
Obsada: Andrea Doimeadios, Cesar Dominguez, Laura De la Uz, Carlos Acosta, Edison Manuel Olvera

1 maja, godz. 20.00 - Henri PickW pewnej bibliotece w sercu Bretanii, wydawca Jean Michel Rouche odkrywa niezwykły manuskrypt, który natychmiast postanawia opublikować. Powieść staje się bestsellerem. Jej autorem okazuje się być Henri Pick - producent pizzy z Breton, który zmarł dwa lata wcześniej. "Nigdy nie napisałby niczego poza swoimi listami zakupów" - twierdzi wdowa po nim. Wydawca jest przekonany, że tekst jest autorstwa... słynnego krytyka literackiego i postanawia przeprowadzić śledztwo z nieoczekiwaną pomocą Joséphine - córki enigmatycznego Henri Picka.Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Rémi Bezançon
Scenariusz: Rémi Bezançon
Produkcja: Belgia, Francja
Gatunek: dramat, komedia
Obsada: Fabrice Luchini, Camille Cottin, Alice Isaaz, Louis Descols, Marc Fraize, Hanna Schygulla

2 maja, godz. 20.00 - PetraKoronkowa fabuła prowadzi widza przez labirynt zawiłej, rodzinnej historii, w której za wieloma zakrętami kryją się zdumiewające sekrety. Tytułowa bohaterka przyjeżdża na wieś do pracowni bogatego i okrutnego artysty, by dowiedzieć się, kto jest jej ojcem. W tym miejscu losy Petry skrzyżują się nie tylko z egoistycznym rzeźbiarzem, ale też jego zahukanym synem i nerwową żoną. Intrygująco sfotografowany obraz Rosalesa łączy w sobie dramatyzm antycznej tragedii i rozwiązania typowe dla rasowej telenoweli. Ten mariaż wydaje się szatańsko przemyślany. Podział filmu na rozdziały przypomina serialowe odcinki, z których każdy ujawnia nowy, sensacyjny element w rodzinnej układance. A im bliżej finału, tym bardziej ta historia przypomina przerażająco smutną opowieść o dzieciach płacących za błędy swoich rodziców.Czas trwania: 1 godz. 47 min.
Reżyseria: Jaime Rosales
Scenariusz: Michel Gaztambide, Clara Roquet
Gatunek: dramat
Produkcja: Dania, Francja, Hiszpania
Obsada: Bárbara Lennie (Petra), Àlex Brendemühl (Lucas), Joan Botey (Jaume), Marisa Paredes (Marisa)


Wiosna Filmów, kino Świt


Przedsprzedaż karnetów 50 zł (ulgowe) i 60 zł od 15 do 25 kwietnia. Od 26 kwietnia karnety w cenie 55 zł (ulgowe) i 65 zł. Karnety na 3 wybrane filmy - 30 zł w sprzedaży od 26 kwietnia. Bilety na wybrane filmy - 10-12 zł w sprzedaży od 26 kwietnia.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj