czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 13597

[ZDJĘCIA] Komendant nagrodził chłopca, który uratował 3-latka

6-letni Maciej Gacek z Czechowic-Dziedzic wykazał się nie lada odwagą ratując 3-latka, który skoczył z okna mieszkania usytuowanego na wysokości blisko 3 metrów. Chłopczyk podbiegł pod okno i w samą porę zdołał złapać dziecko amortyzując upadek. Za tę bohaterską, godną naśladowania postawę podziękował mu dzisiaj Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk.

Komendant nagrodził chłopca, który uratował 3-latka · fot. KMP Bielsko-Biała


Spotkanie odbyło się w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Traugutta w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, przedszkolaków oraz mamy Maćka. Składając podziękowania szef bielskiego garnizonu podkreślił, jak bardzo jest dumny z postawy chłopca.

- Dziękuję Ci Maćku w imieniu wszystkich policjantów. W naszych oczach jesteś wielkim bohaterem, a Twoja postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Ty być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś koledze życie - powiedział insp. Krzysztof Herzyk wręczając pamiątkowy dyplom uznania i prezenty dla małego bohatera, m.in. policyjną maskotkę Sznupka. Komendant złożył również gratulacje mamie - Pani Patrycji, że wychowała tak odważnego i mądrego chłopca.

Swoje uznanie wyraziła również Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach Pani Alicja Gach, gratulując bohaterowi odwagi, męstwa i rozsądku w tym momencie, kiedy niejedna dorosła osoba rezygnuje. Pani Dyrektor stwierdziła, iż jestem dumna, że tak odważny chłopak uczęszcza do przedszkola, w którym pracuje.

Komendant nagrodził chłopca, który uratował 3-latka
Komendant nagrodził chłopca, który uratował 3-latka · fot. KMP Bielsko-Biała


Mama Maćka, Patrycja Ligocka była bardzo szczęśliwa i dumna z chłopca. - To wielkie wyróżnienie dla nas. Nigdy bym się nie spodziewała, że mógłby tak zareagować - wyznała. Maciek był bardzo szczęśliwy przyjmując podziękowania i gratulacje. - Komendant dał mi dyplom. To super uczucie - mówił z dumą w głosie 6-latek. - Nie czuję się jak bohater. Myślę, że każdy powinien tak postąpić.

W miniony poniedziałek Maciek uratował swojego 3-letniego kolegę. Gdy tylko 6-letni chłopczyk zauważył stojącego w oknie 3-latka, który próbował skoczyć na trawnik, natychmiast podbiegł i złapał dziecko. O wszystkim powiadomił swoją matkę, która zaopiekowała się 3-latkiem. Na szczęście dzieciom nic się nie stało.

Komendant nagrodził chłopca, który uratował 3-latka
Komendant nagrodził chłopca, który uratował 3-latka · fot. KMP Bielsko-Biała


Spotkanie było też doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Asp. Ilona Michalczyk z wydziału ruchu drogowego przypomniała o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Zwróciła również uwagę na niezwykle ważną rolę, jaką podczas poruszania się po drogach odgrywają odblaski. Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe i słodycze.

ab / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.