czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2019
  • 24 maja 2019
  • wyświetleń: 7359

Przed nami kolejna edycja "Czechowickiej Nocy Kultury"!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Domem Kultury oraz Izbą Regionalną serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice na IV Czechowicką Noc Kultury, w tym roku organizowaną pod hasłem "3L". Kontynuując tradycję, przedstawimy kolejne ciekawe i interesujące miejsca w naszym mieście, nie zawsze dostępne. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Tegoroczny program będzie obejmował 3 główne punkty, stąd "3L":

I Lesisko - Biblioteczne Rekonstrukcje, godz. 18:00 - 20:00
(siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Plac Jana Pawła II)
- starcie z maszyną do pisania, legendami i pocztówkami
- quiz wiedzy o historii miasta
- prezentacja wyjątkowego filmu
- fotobudka
- plener malarski ze słodką niespodzianką
- grupa rekonstrukcyjna (możliwość zapoznania się "na żywo" z wyposażeniem, uzbrojeniem i umundurowaniem amerykańskim z okresu II Wojny Światowej; pokaz oryginalnych pojazdów wojskowych m.in. Dodge Wc52; okazja do wykonania zdjęć w towarzystwie żołnierzy-rekonstruktorów oraz prawdziwa, pyszna grochówka wojskowa z kuchni polowej)

W tym samym czasie na terenie Placu Jana Pawła II, odbędzie się prezentacja zdalnie sterowanych samochodzików przygotowana przez RCArt przy współpracy z Automobilklubem Śląskim, będą przygotowane interesujące stoiska: ZSTiL z pysznymi ciastami i ciasteczkami, kawą i herbatą; stoisko Pań "Frywolitek" z wystawionymi pracami naszych artystek, tutaj też będzie można spróbować "artystycznych" kanapeczek oraz stoisko z pracami naszych Artystów regionalnych: państwa Rozalii i Józefa Szypułów z Ich jedynymi i wyjątkowymi pracami.

II Lokomotywowania - Kultura Napędzana Parą, godz. 19:00 - 19:40
(teren spółki PKP Cargo)
- zwiedzanie z przewodnikami terenu niedostępnej na co dzień Lokomotywowni, którzy opowiedzą wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem wraz z możliwością oglądnięcia intersujących eksponatów.
Uczestnicy zostaną przetransportowani na teren Lokomotywowni autobusem Ikarus udostępnionym przez spółkę PKM z Czechowic-Dziedzic.

Uczestnicy Nocy Kultury, zbiorą się na Placu Jana Pawła II ok. godziny 19:50 i w zwartym szeregu przemaszeruje do kolejnego ostatniego miejsca czyli Liceum, pod ochroną Grupy Strzeleckiej z Czechowic-Dziedzic.

III Liceum - Stare Kino w Liceum z Movimento, godz. 20:00 - 22:00
(aula w Liceum Ogólnokształcącym im. M.Skłodowskiej-Curie, ul. Konopnickiej)
- Tomasz Roth "Bajki dla Dorosłych"
- występ grupy tanecznej "Saida Dance"
- występ Teatru Muzycznego "Movimento" - "W Starym Kinie"
- prezentacja starych filmów.

Czechowicka Noc Kultury

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj