czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • 29 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4141

Odbudowę Pomnika Wolności będzie można wesprzeć do końca czerwca

W związku z napływającymi do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach sygnałami dotyczącymi chęci dalszego wpłacania pieniędzy na odbudowany Pomnik Wolności, podjęta została decyzja o przedłużeniu zakończonej w marcu zbiórki. Do grona darczyńców będzie można dołączyć do końca czerwca bieżącego roku.

pomnik wolności
Uroczyste odsłonięcie Pomnika Wolności - 10.11.2018 · fot. czecho.pl


Odbudowany Pomnik Wolności został uroczyście odsłonięty 10 listopada 2018 r., w przeddzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W odbudowę pomnika włączyli się także mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice i okolic, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe.

Lokalna społeczność pozytywnie odpowiedziała na apel burmistrza Mariana Błachuta i przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego, by - jak w przypadku budowy pierwotnego pomnika - także obecny obelisk został wzniesiony przy wsparciu mieszkańców.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. Planujemy ich trwałe uhonorowanie w postaci tablicy pamiątkowej na Skwerze Stulecia, na której wymienieni zostaną darczyńcy, którzy na budowę pomnika przekazali datek w wysokości tysiąca złotych lub więcej. Darczyńcy ci zostaną także uhonorowani pamiątkowymi medalami jubileuszowego 2018 roku, zaprojektowanymi i wykonanymi przez profesora krakowskiej ASP Karola Badynę, autora obecnego Pomnika Wolności.

Mieszkańcy, przedsiębiorcy i organizacje społeczne mają jeszcze możliwość dołączenia do grona darczyńców na budowę Pomnika Wolności. Zbiórkę zakończymy 30 czerwca 2019 r., a odsłonięcie tablicy z nazwiskami i nazwami darczyńców będzie elementem obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości.

Wpłaty na ten cel można dokonywać na konto Gminy Czechowice-Dziedzice w Banku PKO BP O/1 w Bielsku-Białej numer 68 1020 1390 0000 6802 0024 9680 lub w kasie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach z dopiskiem "Pomnik Wolności".

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.