czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • 7 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 12983

[WIDEO] 6-latek, który uratował 3-latka w Pytaniu na Śniadanie

6-letni Maciek, który uratował 3-letniego Kordiana został zaproszony do programu Pytanie na Śniadanie, emitowanego na antenie TVP2. W czwartek młody bohater opowiadał prezenterom i widzom o swoim czynie.Przypominamy, że w poniedziałek, 25 marca czechowiccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Kochanowskiego, gdzie matka pozostawiła bez opieki swojego 3-letniego syna. W rozmowie ze zgłaszającymi mundurowi ustalili, że 3-latek wspiął się na parapet mieszkania usytuowanego na I piętrze. Przez okno zobaczył bawiące się dzieci i chciał przyłączyć się do zabawy. Na szczęście zauważył go bawiący się na podwórku 6-latek. Chłopczyk natychmiast podbiegł pod okno i złapał 3-latka, który skoczył z wysokości około 3 metrów na trawnik. Na szczęście żadne z dzieci nie odniosło obrażeń ciała.

Rezolutny 6-latek zaprowadził kolegę do swojej mamy i opowiedział, co się wydarzyło. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci. Po krótkim pukaniu do drzwi mieszkania, z okna którego wypadło dziecko, wybudzili ze snu jego matkę i dziadka. Oboje opiekunowie byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że 37-letnia kobieta miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a jej 58-letni ojciec o promil mniej.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi matce do 5 lat więzienia. Jednocześnie materiały w tej sprawie zostały skierowane do sądu rodzinnego.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.