czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2007
  • wyświetleń: 3259

Białe drogi po ataku zimy

Reklama

Najpierw wichura, teraz obfite opady śniegu. Od wtorkowego popołudnia kierowcy nie mają łatwego życia. W wielu miejscach, o ile trasy są przejezdne, jest bardzo ślisko. Większość dróg jest zaśnieżona.

Zima znów zaskoczyła drogowców - komentują zdenerwowani kierowcy i policjanci. Tymczasem według informacji Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody śląskiego na drogach pracuje 98 jednostek odśnieżających. W związku z intensywnymi opadami śniegu na terenie województwa na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych występują bardzo trudne warunki jazdy. Jezdnie pokryte są warstwą zajeżdżonego śniegu i błota pośniegowego. Poranna ujemna temperatura będzie powodować gołoledź i śliskie chodniki.

Zasypana jest Droga Krajowa nr 1. Do groźnego wypadku doszło we wtorek na trasie w Bielsku-Białej. Jedna osoba zginęła na miejscu, a dwie w stanie ciężkim zostały przewiezione do szpitala. Śnieg ciągle pada. Wieje też silny wiatr, który może powodować zamiecie i zawieje. Według synoptyków opady śniegu mogą występować na Śląsku do piątku, a zima potrzyma co najmniej do niedzieli.

Od środy wieczorem opady powoli będą słabnąć, a temperatura niestety spadać. Od piątku do niedzieli w nocy moze być nawet do -12 st. - ostrzega Adam Skowroński z www.stacjameteo.com. - Od wtorku znów nastapi ocieplenie, ale na króko. Pod koniec przyszłego tygodnia zima znowu da znać o sobie.

Policja apeluje o dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków. Odrębny apel o zachowanie ostrożności jest kierowany do pieszych uczestników ruchu drogowego, którzy decydując się na przejście przez jezdnię powinni pamiętać, że droga hamowania pojazdów na śliskiej nawierzchni jest znacznie wydłużona.

new / czecho.pl

Źródło: Radio Express, KMP w Bielsku-Białej, stacjameteo.com

--------------------------------

Według najnowszych prognoz podczas najbliższej doby na obszarze naszego województwa będziemy świadkami intensywnych opadów śniegu. Niestety wiąże się to również z warunkami na powiatowych drogach i utrudnieniami komunikacyjnymi. Będzie ślisko – ostrzegają synoptycy.

Śnieg zaczął sypać około 13.30. Największe opady są spodziewane jednak nocą, lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść do kilkunastu centymetrów. Niewykluczone, że w godzinach porannych w środę marznący śnieg spowoduje gołoledź na jezdni. Dodatkowo opadom będzie towarzyszył silny, porywisty wiatr, który w kolejnych dniach może spowodować zawieje i zamiecie śnieżne.

new / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.