Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4852

47-latek ukradł portfel pracownicy piekarni. Ujął go przechodzień

"Pomocy, Złodziej!" - takie wołanie usłyszał spacerujący ulicą Kolejową w Czechowicach-Dziedzicach mężczyzna. Gdy zobaczył uciekającego rabusia, błyskawicznie ruszył za nim w pościg. Po chwili schwytał uciekiniera, który został przekazany w ręce policjantów. Jak się okazało, ujęty mężczyzna dokonał kradzieży portfela należącego do jednej z pracownic czechowickiej piekarni.

Obywatelskie zatrzymanie sprawcy kradzieży
Obywatelskie zatrzymanie sprawcy kradzieży - 04.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 16.30 w Czechowicach-Dziedzicach. Do pomieszczenia gospodarczego jednej z piekarni zakradł się 47-latek, który wykorzystał moment nieuwagi personelu i przeszukał damską torebkę, z której zabrał portfel. Kiedy pracownica zorientowała się, że wychodzący z piekarni mężczyzna ją okradł, wybiegła za nim i zaczęła wzywać pomocy. Dzięki odważnej reakcji jednego z przechodniów, który zareagował na krzyki kobiety, ruszył w pościg i ujął uciekiniera, złodziej został zatrzymany i oddany w ręce stróżów prawa z czechowickiego komisariatu.

Skradziony portfel wraz z zawartością wrócił do właścicielki. Zatrzymany sprawca kradzieży miał w chwili zdarzenia ponad promil alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. W piątek usłyszał zarzuty kradzieży oraz gróźb karalnych, jakie kierował do bohaterskiego przechodnia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

BM / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.