czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 5121

Czechowice-Dziedzice zajęły III miejsce w Ogólnopolskim Rankingu

Trzecie miejsce w kraju i pierwsze miejsce na Śląsku zajęły Czechowice-Dziedzice w Ogólnopolskim Rankingu tworzonym przez Związek Powiatów Polskich.

Czechowice-Dziedzice zajęły III miejsce w Ogólnopolskim Rankingu - 3.04.2019 · fot. Marian Błachut - burmistrz Czechowic-Dziedzic


Wyróżnienie w Rankingu za 2018 rok nasza gmina otrzymała w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. To najlepszy wynik Czechowic-Dziedzic, które od lat utrzymują się w pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu.

Puchary, dyplomy i statuetki trafiły do najlepszych gmin, miast na prawach powiatu i powiatów 3 kwietnia. W Warszawie włodarze nagrodzonych samorządów, a wśród nich Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, odebrali dyplomy i pamiątkowe puchary. - Nagrodę dedykujemy całemu naszemu samorządowi, ale przede wszystkim Mieszkańcom, którzy nam zaufali, wspierają nas i motywują do dalszego działania dla dobra całej gminy - napisał burmistrz Marian Błachut.

Czechowice-Dziedzice zajęły III miejsce w Ogólnopolskim Rankingu - 3.04.2019
Czechowice-Dziedzice zajęły III miejsce w Ogólnopolskim Rankingu - 3.04.2019 · fot. Marian Błachut - burmistrz Czechowic-Dziedzic


Konkurs ZPP jest bezpłatny i dobrowolny. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. Czechowice-Dziedzice ocenione zostały wysoko, między innymi za wdrażanie lub współfinansowanie programów proekologicznych, promocję aktywnego stylu życia poprzez organizowanie imprez o charakterze sportowym oraz wspieranie inicjatyw integrujących społeczność lokalną.

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.