Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2095

Foto-dnia: kościół pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka

Kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Czechowicach-Dziedzicach to jeden z najciekawszych architektonicznie obiektów (nie tylko sakralnych) w naszej gminie. Na zdjęciu uwiecznił go jeden z naszych czytelników.

Kościół p.w. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowiek
Kościół pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka · fot. Michał


- Przedstawiam jeden z najciekawszych, jeśli w ogóle nie najciekawszy obiekt architektoniczny miasta Czechowice-Dziedzice. Kościół p/w Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Bardzo charakterystyczna bryła na planie trójkąta, z trzema charakterystycznymi wieżami. Kościół o tyle ciekawy, że został zaprojektowany przez rodowitego architekta, pana inżyniera Stanisława Niemczyka. Świątynia jest jednocześnie prosta i piękna. Prosta w swojej formie, czysto ceglanej bryły, a piękna w sposobie wykorzystania cegły nie tylko jako budulca murów, ale także jako narzędzia do tworzenia ozdobnych elementów świątyni. Krzyże, okna, elementy ogrodzenia świątyni. W dodatku jak człowiek przechodzi tędy, ma niezbite wrażenie, że jest tutaj swego rodzaju harmonia, wszystko tworzy jakąś konkretną całość - opisał autor fotografii.

Zrobiłeś inne, ciekawe zdjęcie? Prześlij je do redakcji za pomocą formularza wyślij info. Najlepsze zdjęcia opublikujemy na łamach portalu czecho.pl.

aka / czecho.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.