czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 7724

Drugi tydzień strajku nauczycieli. Nie odbywają się zajęcia dydaktyczne

Kontynuowany jest ogólnopolski strajk nauczycieli. Akcja protestacyjna trwa cały czas również w Czechowicach-Dziedzicach. Nie odbywają się zajęcia lekcyjne.

Strajk nauczycieli - Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach - 08.04.2019
Strajk nauczycieli - Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach - 08.04.2019 · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Ogólnopolski strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek (8 kwietnia) w godzinach porannych. Od tego czasu w szkołach nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, a niemal na każdej z placówek pojawiły się flagi Związku Nauczycielstwa Polskiego i na drzwiach wywieszono plakaty wraz z prośbą do rodziców o wyrozumiałość dla protestujących.

Jak informuje Mirosław Olek, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach, 15 kwietnia lekcje nadal nie były prowadzone, aczkolwiek rodzice chętniej niż tydzień wcześniej odprowadzają maluchy na zajęcia opiekuńcze w czechowickich przedszkolach.

Mimo napiętej sytuacji, w pierwszym tygodniu strajku przeprowadzono egzaminy gimnazjalne, a w tym rozpoczęto egzaminy ósmoklasisty.

Oskar Piecuch / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.