czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2198

Manewry przeciwpowodziowe na zaporze w Goczałkowicach

Na terenie zapory w Goczałkowicach zorganizowano największe do tej pory międzynarodowe ćwiczenia polsko-czeskiej straży pożarnych oraz żołnierzy z gliwickiej jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej, których celem było prowadzenie skutecznych akcji ratowniczych i usuwanie skutków zagrożenia powodziowego.

Manewry przeciwpowodziowe na zaporze w Goczałkowicach - 16.04.2019 · fot. Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.


Rozpoczęte 16 kwietnia trzydniowe manewry strażackie zorganizowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach pod kryptonimem "Wasar". Miały sprawdzić w jakim stopniu strażacy polscy i czescy potrafią współdziałać podczas powodzi na terenach powiatów cieszyńskiego i pszczyńskiego.

W ćwiczeniach wzięły udział jednostki zawodowej jak i ochotniczej straży pożarnej, które na co dzień zmagają się z żywiołami jak i specjalistyczne grupy poszukiwawcze zarówno z Republiki Czeskiej jak i z kilku miast województwa śląskiego. Doskonalono umiejętności dowodzenia i koordynowania działań poszukiwawczo-ratowniczych oraz przeciwpowodziowych, zwłaszcza w sytuacjach, które w każdej chwili mogą się zmieniać.

Jezioro Goczałkowickie po raz kolejny okazało się doskonałym poligonem do przeprowadzenia praktycznych ćwiczeń symulujących realne zagrożenia. Najbardziej spektakularne polegały m.in. na poszukiwaniu i ewakuacji osób poszkodowanych, ratowaniu ludzi znajdujących się w wodzie lub na brzegu z wykorzystaniem specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego, a także udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

aka / czecho.pl, źródło: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.