czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2019
  • 20 maja 2019
  • wyświetleń: 2634

Majowy wykład o historii Serbii w Miejskim Domu Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Zapraszamy 20 maja o 18.30 na wykład "Historia mało znana - Ziemie serbskie pod hitlerowską okupacją" p. dr hab. Lilianny Miodońskiej-Rączki.

O wojennych losach Serbii zaczęło się mówić dopiero po rozpadzie federacji jugosłowiańskiej, zatem na początku lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Ramy czasowe wytyczone latami 1941-1944 oznaczają dla tego niewielkiego kraju jeden z najbardziej tragicznych okresów w dziejach - funkcjonowanie jej bardzo okrojonego terytorium pod bezpośrednim zwierzchnictwem niemieckiego okupanta jako tzw. Vojne uprave okupirane Srbije, na której czele stanął rząd gen. Milana Nedicia.

Mimo upływu lat jest to ciągle odrzucona epoka, która czeka na wnikliwe zbadanie i opracowanie. Nadal brak odpowiedzi na wiele pytań, a jednoznaczne określenia, które przylgnęły na stałe do "Nedićevoj" Serbii jako państwa marionetkowego i kolaboracyjnego, nie ułatwiają podejmowanych w tym kierunku kroków.

Serbia, MDK

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj