czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1086

O czym warto pamiętać, udając się do kancelarii prawnej po poradę?

Materiał partnera:

W dzisiejszych czasach korzystanie ze specjalistycznej pomocy prawnej dla wielu osób nie jest niczym zaskakującym. Do prawników zgłaszają się osoby prywatne, a także przedsiębiorcy i duże firmy. Nie zawsze w celu powierzenia adwokatowi reprezentacji sądowej. Znacznie częściej do kancelarii prawnej idzie się po to, aby otrzymać profesjonalną poradę. W tym wpisie podpowiadamy, w jaki sposób przygotować się na spotkanie z prawnikiem, udzielającym konsultacji.

afterweb


Pierwsza wizyta w kancelarii prawnej bywa stresująca. O czym pamiętać?Najważniejszą kwestią jest to, żeby przed udaniem się do kancelarii, w której pracuje wybrany przez nas prawnik, umówić się na spotkanie. Część osób o tym zapomina, zgłaszając się na konsultacje o dogodnej dla nich porze. Nie jest to dobre rozwiązanie - większość prawników ma ściśle zaplanowany harmonogram dnia, uwzględniający nie tylko spotkania w kancelarii, ale także wizyty w sądzie. Zawsze warto więc wcześniej zadzwonić i ustalić termin spotkania, pasujący obu stronom. Niektórzy prawnicy udzielają porad telefonicznie, jednak trzeba pamiętać, że rozmowa w cztery oczy jest znacznie bardziej efektywna. Kancelaria prawna Krystyna Hese-Trzaska oferuje Klientom ustne i pisemne konsultacje. Koszt porady można znaleźć na stronie internetowej kancelarii, gdzie podane są również ceny za inne usługi, między innymi prowadzenie negocjacji, spraw rodzinnych i innych postępowań.

Wybierając się na spotkanie z prawnikiem, obowiązkowo należy zabrać ze sobą dokumenty, istotne dla naszej sprawy. Bardzo często już podczas umawiania się na wizytę otrzymuje się informację o tym, co może okazać się przydatne na konsultacjach. Bywa również, że dokumentację zaleca się zeskanować i przesłać do kancelarii z wyprzedzeniem. Dzięki temu prawnik ma czas, żeby na spokojnie się z nią zapoznać i lepiej przygotować się do konsultacji.

Prawnik działa w interesie klienta. Warto mu zaufać i nie obawiać się pytańPodczas spotkania w kancelarii prawnej, pada wiele pytań. Większość z nich jest zadawana przez prawnika, który chce zrozumieć problem klienta i udzielić fachowej porady. Aby mu to ułatwić, wskazane jest przemyślenie całej sprawy, z uwzględnieniem wszelkich szczegółów. Adwokat może poprosić, żebyśmy opowiedzieli o problemie, zachowując chronologiczną kolejność faktów. Prawdopodobne też, że będzie on przerywał i dopytywał o wybrane kwestie. Nie należy się tego bać - konsultacje udzielane w kancelariach prawnych mają na celu pomóc osobom, szukającym profesjonalnego wsparcia.