czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 665

ONBOARDING nowego pracownika - o czym musisz pamiętać?

Materiał partnera:

Onboarding nowego zatrudnionego a to kluczowy moment dla każdej firmy. Pierwsze dni w nowym miejscu to zawsze stresujący czas, zarówno dla świeżo upieczonego pracownika, jak i dla pozostałych członków zespołu - radzimy jak stworzyć atmosferę, w której będą mogli wzajemnie się poznać i przekazać sobie wszystkie niezbędne informacje.

ONBOARDING nowego pracownika


Po pierwsze: teamwork!Najistotniejsza część onboardingu to oczywiście szkolenia i integracja z zespołem. To bardzo ważne, by nowy pracownik miał szansę w pełni zapoznać się nie tylko z oprogramowaniem jakiego używa Twoja firma, ale także panującą w niej kulturą pracy. Grupowe warsztaty i szkolenia są świetną okazją na przełamanie lodów. Warto wyznaczyć także "mentorów" wśród obecnych pracowników, którzy pomogą nowej osobie wdrożyć się w system pracy jednocześnie dając im okazję do wykazania się dodatkowymi kompetencjami.

Akcesoria - kropka nad "i"Pamiętaj o tym, by nowo zatrudniona osoba otrzymała wszystkie niezbędne narzędzia. Ładnie wykonany i dobrze zaprojektowany kalendarz biurkowy to podstawa - nie chcesz chyba, aby Twoi pracownicy gubili się w notatkach i terminach. Notes z logo firmy to także wizytówka Twojej firmy na spotkaniach z klientami, podobnie jak papier firmowy czy pendrive, na którym możesz wręczyć partnerowi biznesowemu prezentacje lub ofertę po spotkaniu. Jeśli zamawiasz długopisy z logo firmy, postaw na nowoczesne modele wyposażone np. w gumkę do obsługi ekranu dotykowego tabletu czy smartphone.

Zadbaj także o to, by na stanowisku pracy nowego członka zespołu znalazły się wszystkie niezbędne materiały biurowe: samoprzylepne karteczki, zszywacz, spinacze do papieru itd. To drobiazgi, o których często zapominamy, a potrafią zrobić naprawdę dobre wrażenie. Nie zapomnij o kalendarzu! Oprócz przenośnego organizera każdy pracownik powinien mieć na swoim stanowisku kalendarz biurkowy. Dzięki temu unikniesz chaosu i kreślenia przez kilka osób na jednym, ściennym kalendarzu wspólnym dla całego pokoju, na którym po pewnym czasie trudno odczytać jakiekolwiek informacje.

Jak dostosować stanowisko pracy?Nie mniej ważne niż narzędzia jest samo stanowisko pracy - to w końcu miejsce, w którym spędzamy większą część dnia. Jest to kwestia często zaniedbywana przez pracodawców, a nawet samych pracowników. Niewygodne krzesło, niedostosowane wymiarami do potrzeb biurko czy ograniczony dostęp do światła dziennego bardzo szybko dadzą się we znaki, znacznie obniżając komfort i wydajność pracy. Warto zadbać nie tylko o to, aby stanowisko pracy spełniało wszystkie wymogi BHP, ale także, by było dostosowane do indywidualnych potrzeb nowego członka zespołu. Nie bez przyczyny coraz większą popularność zdobywają przyjaźnie urządzone biura, w których pracownicy mogą znaleźć chwilę wytchnienia na wygodnych sofach, hamakach czy pufach. Przebywanie przez 8h w jednej, niezmiennej pozycji nie sprzyja kręgosłupom pracowników ani komfortowi pracy.

Będziesz zaskoczony, jak bardzo te kilka z pozoru niepozornych kwestii jest w stanie wpłynąć na odbiór Twojej firmy przez nowego pracownika!