Wiadomości

  • 29 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1368

Ze Zjednoczonym Królestwem w tle

24 stycznia Zespół Liceów im. Marii Skłodowskiej-Curie tętnił życiem już od wczesnego rana. Z magnetofonów sączyła się muzyka irlandzka i szkocka, salę gimnastyczną zdobiły szkockie tartany a po korytarzach szkolnych dumnie przechadzali się uczniowie poprzebierani w szkockie kilty. W czechowickim Zespole Liceów im. Marii Skłodowskiej-Curie już po raz 6 odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych a po raz trzeci pod patronatem Starosty Bielskiego.

Twórca i organizatorką tego cyklu konkursów jest anglistka zespołu Liceów Katarzyna Ożóg-Gilowska. Do konkursu przystąpiło 12 drużyn z pięciu różnych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych: reprezentacje ośmiu klas z czechowickiego Zespołu Liceów (1a, 1d, 1e, 1f , 2a, 2c, 2d, 2f) oraz zespoły z: Gimnazjum Publicznego nr 2, Gimnazjum z Goczałkowic-Zdroju, Zespołu Szkół w Zabrzegu i z Zespołu Szkół „Silesia”. Na czas trwania konkursu językiem obowiązującym stał się wyłącznie angielski. Uczniowie brali udział w pięciu punktowanych konkurencjach. Rozwiązywali krzyżówki, quiz wiedzowy, (pytania o trzech poziomach trudności do wyboru) prezentowali nazwę, herb, historię, hymn i taniec oraz strój swego wyimaginowanego klanu.

Konkurencje oceniane były przez jurorów: anglistkę w ZL Katarzyna Ożóg-Gilowską, historyczkę i nauczycielkę języka łacińskiego w ZL Urszulę Kotzian, anglistkę z „Silesii” Magdalenę Wilewską oraz przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Barbarę Stec i Tomasza Janusza z klasy 1c ZL. Na widowni zasiedli również – dyrektor Zespołu Liceów Jan Bieroński, uczniowie oraz goście: członek Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta i wiceburmistrz Czechowic-Dziedzic Jacek Puchała. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci zostali nagrodzeni książkami i słownikami.

Najlepszą drużyną okazał się zespół klasy 1e w składzie: Alicja Wojtas, Anita Andreas, Adrian Janik, Jakub Mik i w rezerwie Tomasz Olszewski. Drugie miejsce zajęła klasa 2a-ZL. Na uwagę zasługuje fakt, że drużyna młodszych reprezentantów z Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju zajęła zaszczytne trzecie miejsce, którym podzieliła z klasą 1a z ZL.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.