czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2019
  • 30 maja 2019
  • wyświetleń: 3249

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza w czwartki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z "najwyższej półki".

Propozycje majowe:

"Girl" - 2 maja, godzina 18.00Zdeterminowana piętnastolatka Lara postanawia zostać profesjonalną tancerką baletową. Mając wsparcie ojca, całkowicie poświęca się tej misji w nowej szkole. Frustracje dorastającej Lary i jej niecierpliwość rosną, gdy zdaje sobie sprawę, iż jej ciało nie wpasowuje się w ścisły rygor baletowy.Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Lukas Dhont
Scenariusz: Lukas Dhont, Angelo Tijssens
Gatunek: dramat
Produkcja: Belgia
Obsada: Victor Polster (Lara), Arieh Worthalter (Mathias), Oliver Bodart (Milo), Tijmen Govaerts (Lewis)

"Ogród rodzinny. Ukochany" - 9 maja, godzina 20.00Komedia romantyczna Ukochany to ostatnia część trylogii Ogród rodzinny, która rozgrywa się pod koniec lat 50. XX wieku. Czechosłowacją rządzą komuniści, a przepaść między przedwojennym i powojennym pokoleniem jest przytłaczająca. Dana, nastoletnia córka Vilmy i Jindřicha, poznaje Mirka podczas wakacji spędzanych u wujostwa na wsi. Gdy zaczyna się rok szkolny, Dana wraca do miasta. Wakacyjna miłość trwa pomimo dystansu i upływu czasu. Zakochani spotykają się w weekendy. Związek Dany jest nieakceptowany przez Jindřicha, który zamierza zapewnić córce idealną przyszłość.Czas trwania: 1 godz. 53 min.
Reżyseria: Jan Hřebejk
Scenariusz: Petr Jarchovský
Gatunek: dramat, komedia, romans
Produkcja: Czechy, Polska, Słowacja
Obsada: Filip Březina, Nikola Čechová, Karel Dobrý, Anna Fialová

"Free Solo: ekstremalna wspinaczka" - 16 maja, godzina 20.00Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan - wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie - wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. "Free Solo" zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: USA
Obsada: Alex Honnold, Tommy Caldwell, Jimmy Chin, Cheyne Lempe

"Przedszkolanka" - 23 maja, godzina 20.00Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.Czas trwania: 1 godz. 36 min.
Reżyseria: Sara Colangelo
Scenariusz: Sara Colangelo
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Obsada: Maggie Gyllenhaal (Lisa Spinelli), Gael García Bernal (Simon), Ato Blankson-Wood (Justin), Libya Pugh (Marianne)

"Asako. Dzień i noc" - 30 maja, godzina 20.00Asako mieszka w Osace. Zakochuje się w Baku, wolnym duchu. Pewnego dnia chłopak znika bez śladu. Dwa lata później znów spotykamy Asako. Obecnie mieszka w Tokio i spotyka się z Ryohei. Chłopak wygląda dokładnie jak Baku, ale ma zupełnie inną osobowość... Asako. Dzień i noc to rewelacja festiwalu w Cannes, ambitny romans porównywany z dziełami Erika Rohmera i Zawrotem głowy Alfreda Hitchcocka.Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Ryûsuke Hamaguchi
Scenariusz: Ryûsuke Hamaguchi, Sachiko Tanaka
Gatunek: dramat
Produkcja: Japonia
Obsada: Masahiro Higashide (Baku/Ryohei), Erika Karata (Asako), Kôji Seto (Kushihashi), Rio Yamashita (Maya)


Karnety kwartalne (traktowane jako Karta klubowa) w cenie 30 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK. Karnety DKF Puls są podstawą do zakupu biletu na każdy film z repertuaru DKF w cenie 3 zł. Bilety na pojedynczy film - 12 zł. Zachęcamy do zakupów biletów w przedsprzedaży w kasie kina.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj