czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 maja 2019
  • wyświetleń: 2361

Jubileuszowa akademia PCK z udziałem mieszkańców naszej gminy

W dniu 8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża Henriego Dunanta obchodzony jest Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

PCK
Jubileuszowa akademia PCK z udziałem mieszkańców naszej gminy


Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w której uczestniczyli działacze, wolontariusze, honorowi krwiodawcy i ratownicy PCK oraz zaproszeni goście.

Na wstępie akademii wprowadzono na salę poczet sztandarowy Polskiego Czerwonego Krzyża, po czym został odegrany hymn Polski i hymn czerwonokrzyski.

Wszystkich przybyłych na akademię serdecznie przywitał pan Adam Przywara - prezes Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, a w szczególności pana Jerzego Kornausa - wiceprezesa Polskiego Czerwonego Krzyża, pana Roberta Magdziarza - wicewojewodę Śląskiego, pana Dariusza Starzyckiego - wicemarszałka Województwa Śląskiego, pana Jacka Szczotkę - śląskiego wicekuratora Oświaty, pana Waldemara Bojaruna - wiceprezydenta Katowic, pana Piotra Nowaka - dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, pana Stanisława Dyląga - dyrektora Naczelnego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, pana Zbigniewa Wiercińskiego - dyrektora RCKiK w Raciborzu oraz przedstawicieli służb mundurowych.

Pan Bogdan Ogrocki - dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK wygłosił referat okolicznościowy z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, po czym nastąpiło wręczenie odznaczeń nadanych przez Prezydenta RP, Kapitułę Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża, Ministra Zdrowia oraz Sejmik Województwa Śląskiego.

Wśród wielu odznaczonych znaleźli się także członkowie Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej i tak:
  • Złotym Krzyżem Zasługi RP został odznaczony pan Eugeniusz Hyski - prezes Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miasta w Skoczowie;
  • Brązowym Krzyżem Zasługi RP - pan Henryk Stokłosa - mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, członek Zarządu OR PCK w Bielsku-Białej, ratownik - koordynator PCK, członek Grupy Ratownictwa PCK w Czechowicach-Dziedzicach (na zdjęciu w towarzystwie dyrektora Bogdana Ogrockiego);
  • Odznaką Honorową PCK IV stopnia - pan Ireneusz Kolon - wiceprezes Klubu HDK PCK przy UM w Skoczowie;
  • Srebrną Odznaką "Za zasługi dla województwa Śląskiego": pan Antoni Kruczek - wiceprezes OR PCK w Bielsku-Białej, Zdzisław Dobrzynski i Jan Łaciok.


Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym serdecznie gratulowali uczestnicy akademii szczególnie podkreślając ich społeczny i bezinteresowny wymiar działalności na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem
dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego
Polskiego Czerwonego Krzyża
Bogdan Ogrocki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.