• wyświetleń: 2411

Wyjazdowe zwycięstwo Rotuza nad Zaporą Wapienica

W weekend majowy, a dokładnie 4 maja Rotuz Bronów mierzył się na wyjeździe z Zaporą Wapienica.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów

Piłkarze z Bronowa przystępowali do meczu z chęcią rewanżu za jesienną porażkę na własnym boisku. Ta sztuka im się udałą z nawiązką, gdyż zdołali wbić rywalowi aż pięć bramek nie tracąc przy tym żadnej.
Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando beniaminka z Bronowa. W 18 minucie niezrozumienie obrońcy z bramkarzem gospodarzy wykorzystał Bartłomiej Feruga i mieliśmy 1:0 dla gości. W 29 minucie ten sam zawodnik wykorzystał dośrodkowanie partnera z zespołu i mieliśmy 2:0. Trzy minuty później za sprawą cudownego woleja Konrada Dzidy, którego nie mógłby się powstydzić żaden z zawodników czołowych lig świata mieliśmy 3:0. W 41 minucie Dzida zagrał płaską piłkę do pędzącego niczym Gareth Bale z prawej obrony Bieńki, który ustalił wynik do przerwy na 4:0 dla przyjezdnych.

Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie Rotuz zdominował Zaporę.

Po zmianie stron tempo gry "siadło". Piłkarze z Bronowa mimo kilku sytuacji zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. Zdobywcą bramki po pięknym strzale z 25 metra został grający trener drużyny z Bronowa Witold Szczepanik.

Rotuz wygrał z Zaporą Wapienica 5:0 i uczciwie trzeba przyznać, że te trzy punkty należały się właśnie im. Za tydzień Rotuz Bronów czeka wyprawa do wicelidera zespołu Pioniera Pisarzowice, do którego Rotuz traci tylko jeden punkt. Spotkanie to zaplanowane jest na sobotę o godz. 17:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

LKS Zapora Wapienica vs UKS Rotuz Bronów 0:5