czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2019
  • wyświetleń: 2889

Rzucał kamieniami w radiowóz strażników miejskich

17-letni bielszczanin był agresywny, w samochód strażników miejskich rzucał kamieniami.

W miniony piątek około godziny 23.00 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał iść ulicą Niepodległości i doskakiwać do jadących samochodów stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Na miejsce został skierowany patrol celem sprawdzenia zgłoszenia.

- Na wysokości osiedla Stara Gmina strażnicy zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Sprawca, gdy tylko zobaczył funkcjonariuszy, zaczął uciekać. W pewnym momencie się zatrzymał i zaczął rzucać kamieniami w kierunku radiowozu. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia mienia - relacjonują strażnicy.

Z uwagi na agresywne zachowanie sprawcy strażnicy udali się w pościg za mężczyzną, gdzie po chwili został ujęty. Podczas ujęcia w dalszym ciągu był agresywny. Strażnicy użyli wobec niego środki przymusu bezpośredniego.

Następnie został przewieziony do komisariatu policji celem ustalenia danych osobowych. Okazało się, że sprawcą był 17-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Został ukarany przez strażników mandatem karnym i przekazany policji celem dalszych czynności.

aka / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.