Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 maja 2019
  • 15 maja 2019
  • wyświetleń: 4589

Śmieciowy problem Burzeja - wielkie sprzątanie i... nowe dzikie wysypisko

Na początku maja odbyła się akcja sprzątania Burzeja. Z zarośli i cieków wodnych wyciągano niemal wszystkie rodzaje odpadów. Były tam między innymi: szklane butelki, metalowe puszki, plastikowe folie, opony. W trakcie akcji zrealizowany został film... Niestety już kilka dni później pojawiły się tam nowe śmieci.

4 maja odbyła się akcja sprzątania Burzeja. Z wydarzenia został nagrany krótki filmik, który po montażu zawiera informacje dotyczące czasu rozkładu śmieci oraz przesłanie i zachętę do dbania o środowisko na samym końcu. Mimo, że to niewielki rejon naszej gminy, to wideo oddaje skalę problemu zaśmiecania tego miejsca.Niestety już kilka dni później otrzymaliśmy informację, że na Burzeju znów ktoś wyrzucił śmieci. Na ścieżce pozostawiono między innymi elementy zniszczonej kosiarki oraz fotela biurowego. - Kiedy się w końcu zakończy zaśmiecanie ul. Burzej? Ile trzeba o tym pisać? Ludzie opamiętajcie się, jakbyście się czuli gdyby wam ktoś na posesję czy tuż obok ciągle podrzucał śmieci!? - napisała autorka zdjęć porzuconych śmieci.

Znowu zaśmiecono ulicę Burzej w Ligocie
Na Burzeju znów wyrzucono śmieci. · fot. mieszkanka ul. Burzej


- Przecież każdy płaci za wywóz śmieci, a czego nie odbiorą to można zawieść do PSZOK-u. Nie zaśmiecajcie naszej gminy! - apeluje nasza czytelniczka.

Znowu zaśmiecono ulicę Burzej w Ligocie
Na Burzeju znów wyrzucono śmieci. · fot. mieszkanka ul. Burzej


Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy opisujemy ten problem. Na przełomie marca i kwietnia w pobliżu wyrzucono między innymi dwie lodówki i mnóstwo innych śmieci. Za pośrednictwem naszych łamów autor maila o reakcję poprosił wówczas straż miejską, sugerując obserwację lub zamontowane tutaj fotopułapki, która pomogłyby złapać sprawców oraz uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Jeszcze tego samego dnia zostały podjęte przez eco patrol działania w celu doprowadzenia do usunięcia tego zanieczyszczenia. Straż wtedy także zapewniła, że jeżeli sytuacje będą się powtarzać i pozwolą na to warunki, to rozważony również zostanie montaż fotopułapki w tym miejscu.

Strażnicy proszą również, aby takie sytuacje zgłaszać bezpośrednio do komendy, co pozwoli przyspieszyć działania.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.