czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1925

Nocny pościg za pijanym kierowcą

Reklama

W środę w nocy policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali Tomasza Z. - 45-letniego mieszkańca tej miejscowości podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz stawianie oporu podczas zatrzymania.

Policjanci patrolujący ulicę Szkolną zauważyli Forda Mondeo, którego kierowca jechał niepewnie - odbijał się od krawężników, wykonywał niekontrolowane manewry. Zupełnie nie zareagował też na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające go do zatrzymania. Mało tego, na widok radiowozu przyspieszył i rozpoczął ucieczkę wąskimi ulicami. Policjanci nie dali jednak za wygraną i po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera. W trakcie zatrzymania sprawca zachowywał się arogancko i wulgarnie wobec stróżów prawa. Odmawiał wykonywania ich poleceń, próbował się wyrwać i zbiec z miejsca zdarzenia, odpychał policjantów rękoma. Szybko go obezwładniono. Badanie wykazało, że miał on we krwi przeszło promil alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Dziś, w trakcie przesłuchania sprawca ten nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania wobec policjantów. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i stawianie czynnego oporu wobec interweniujących funkcjonariuszy grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.