czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 maja 2019
  • wyświetleń: 3284

Strajk fizjoterapeutów. Odwołano część zabiegów w Goczałkowicach

W środę rozpoczął się ogólnopolski protest fizjoterapeutów. Tego dnia w Uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju nie wykonano żadnych zabiegów. Dziś sytuacja się poprawiła, szesnaście osób powróciło do pracy.

Protest ma charakter ogólnopolski. Fizjoterapeuci oczekują między innymi podwyżki w wysokości 1600 złotych brutto z wyrównaniem od 1 marca 2019 roku.

W naszym regionie protest najbardziej jest odczuwalny w uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju. W środę do pracy nie przyszedł żaden z fizjoterapeutów, nie przeprowadzono żadnych zabiegów. W czwartek sytuacja nieco się poprawiła. Pracę podjęło szesnaście osób.

Tomasz Niesyto, prezes zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój, uspokaja, że placówka funkcjonuje, a w piątek w pracy powinny pojawić się kolejne osoby. - Mam nadzieję, że główny protest został zażegnany - mówi i dodaje, że ostatnie osoby powinny powrócić do pacjentów w kolejną środę (do wtorku posiadają L4 - przyp. red.).

Co jednak z osobami, których zabiegi już nie odbyły lub nie odbywają się w związku z trwającym protestem? Prezes prosi pacjentów, by kontaktowali się bezpośrednio z uzdrowiskiem.

W związku z sytuacją w goczałkowickim uzdrowisku oraz podobną w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach Narodowy Fundusz Zdrowia wydał komunikat dla pacjentów.

W związku z informacjami o utrudnieniach z uzyskaniem świadczeń medycznych w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach oraz Uzdrowisku "Goczałkowice-Zdrój" Śląski Oddział Wojewódzki NFZ w Katowicach uruchomił specjalną infolinię.

Pod numerem 32 735 37 50 w godzinach 8.00-18.00 w dni powszednie pacjenci uzyskają aktualizowane na bieżąco informacje, dotyczące leczenia uzdrowiskowego i świadczeń rehabilitacyjnych.

Śląski OW NFZ podejmuje wszelkie możliwe starania, aby zapewnić Pacjentom świadczenia medyczne w ww. podmiotach medycznych lub w innych, ościennych ośrodkach.

Zgodnie z przekazanymi do Śląskiego OW NFZ raportami, pacjenci przebywający w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach mają zapewnione świadczenia medyczne, a dyrekcja ośrodka podejmuje wszelkie działania, aby zaopatrzyć pacjentów na bieżąco, mimo problemów organizacyjnych związanych z nieobecnością personelu medycznego.

Pacjentów, którzy rozpoczęli leczenie uzdrowiskowego w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój, prosimy o bezpośredni kontakt z kierownictwem ośrodka, aby uzgodnić dalszy plan leczenia.

Pacjentom, którzy 15 maja br. mieli rozpocząć leczenie uzdrowiskowe w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój i nie zdecydują się na pozostanie w ośrodku, sugerujemy optymalne rozwiązane, dzięki któremu będą mogli skorzystać z leczenia w innym terminie.

W tym celu należy zgłosić się do swojego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, który wyda ponowne skierowanie na leczenie uzdrowiskowego. Nowe skierowanie należy dostarczyć do właściwego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wraz z prośbą o zaliczenie poprzedniego okresu oczekiwania. Skierowanie zostanie rozpatrzone zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, a o nowym terminie zostaną Państwo powiadomieni najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem leczenia.

Oskar Piecuch / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.