czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2007
  • wyświetleń: 925

Spotkanie z przedstawicielami kultury

Reklama

Noworoczne spotkania działaczy, animatorów kultury i twórców powiatu bielskiego z władzami samorządowymi należą już do tradycji. I to 30 stycznia przebiegało w uroczystej i jednocześnie bardzo sympatycznej atmosferze, dopisała również frekwencja uczestników. By spotkać się ze środowiskiem kultury powiatu bielskiego na spotkanie przybyli również poseł Jacek Falfus, wicewojewoda śląski Wiesław Maśka, dyrektor Instytutu Teologicznego w Bielsku – Białej Tadeusz Borutka, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Kamiński, wiceprezydent Bielska – Białej Zbigniew Michniowski oraz burmistrzowie i wójtowie naszych gmin.

Występ chóru im.St. Moniuszki z Czechowic – Dziedzic oraz gawędy gwarą Śląska Cieszyńskiego Jozefa Niesyta z Jasienicy, laureata konkursu „Po naszymu czyli po Śląsku”, organizowanego przez Polskie Radio Katowice. Stanowiły oprawę artystyczną uroczystości. Podczas spotkania wicewojewoda śląski Wiesław Maśka uhonorował odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej” prezesa wydawnictwa „Prasa Beskidzka”, redaktora naczelnego „Kroniki Beskidzkiej” Piotra Wysockiego. Odznaczenie to z okazji 50 –lecia Kroniki Beskidzkiej na wniosek starosty bielskiego Andrzeja Płonki przyznał P. Wysockiemu minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Ponadto starosta Andrzej Płonka i wicestarosta bielski Mirosław Szemla wyróżnili Małgorzatę Kozioł za aktywną pracę na rzecz bibliotek powiatu bielskiego podczas pełnienia funkcji instruktora metodyka, Piotra Jakóbca z okazji 30 –lecia działalności oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Bielsku – Białej za działania na rzecz upowszechniania ruchu muzycznego i śpiewaczego. Wyróżniono również Grzegorza Bobonia dyrektora Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Marka Małeckiego dyrektora Domu Kultury w Kozach, Floriana Kohuta akwarelystę, pomysłodawcę i organizatora Galerii „Pod strachem polnym” w Rudzicy, Jolantę Danek kierownika artystycznego zespołu regionalnego „Fil” z Wilamowic, ks. Tadeusza Krzyżaka proboszcza parafii pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej, jednego z głównych organizatorów Bystrzańskich Recitali Organowych, Romana Pękalę kapelmistrza orkiestry dętej przy Domu Kultury w Porąbce oraz Małgorzatę Hołdys kierownika i choreografa Regionalnego Zespołu „Klimczok” w Szczyrku i Antoniego Gluzę muzyka folklorystę, założyciela znanej w Szczyrku kapeli góralskiej.

Starostwo Powiatowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.