czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2019
  • wyświetleń: 2917

V Konkurs Gastronomiczny ZSTiL w Czechowicach-Dziedzicach

W dniu 16 maja w ZSTiL odbył się V Powiatowy Konkurs Kulinarny "Gotuj z fantazją". Gościem honorowym konkursu był Członek Zarządu Powiatu Bielskiego pani Dorota Nikiel.

V Konkurs Gastronomiczny ZSTiL


Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych wśród młodzieży oraz promowanie w środowisku zawodów gastronomicznych. Uczestnicy konkursu - gimnazjaliści oraz uczniowie klas ósmych mieli za zadanie wykonać dowolną potrawę z mielonego mięsa. Do konkursu zgłosiło się kilkanaście dwuosobowych zespołów min. z Czechowic- Dziedzic, Zabrzega, Jasienicy, Międzyrzecza Górnego i Grodźca. Ostatecznie do finału zakwalifikowano 6 zespołów, które opracowały najciekawsze propozycje potraw, a potem je samodzielnie wykonały w szkolnej pracowni gastronomicznej pod czujnym okiem jury. Oceniano min. walory organoleptyczne potraw, poprawność procesu produkcyjnego, pracochłonność i stopień trudności, oryginalność i sposób podania. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem i wykazali przy tym, że potrawy z mielonego mięsa w zestawieniu z różnymi surowcami mogą być bardzo atrakcyjne. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż wszystkie potrawy były oryginalne, pyszne i pięknie podane.

V Konkurs Gastronomiczny ZSTiL


A oto zwycięzcy i ich potrawy:
I miejsce - Adam Broda i Dawid Szymala z ZSP w Grodźcu za potrawę "Mielone kulki
w sosie pomarańczowym"
II miejsce - Oliwier Trojak i Szymon Kruczek z ZSP w Jasienicy za potrawę "Boczusiowe kuleczki"
III miejsce - Jakub Dobija i Kacper Ryszka z ZSP w Międzyrzeczu Górnym za potrawę "Lasagne"

Na zakończenie konkursu jak co roku wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Obsługę gości zapewnili uczniowie klasy 2Ti (technikum żywienia i usług gastronomicznych) pod kierunkiem nauczyciela.
Organizatorzy konkursu już teraz zapraszają na przyszły rok o tej samej porze.

W tym roku konkurs wspierali:
  • "Papirus" sp. z o.o Czechowice - Dziedzice
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "Papirus" S.C. Zabrzeg
  • Biuro "Partner" - Pszczyna
  • Firma TELMAR Marek Grygierzec, Czechowice - Dziedzice
  • Firma "Domus" Czechowice - Dziedzice
  • P.P.H.U. LUKFARM-BIS, Piotr Lekki, Lucjan Grzywa


Organizatorzy konkursu ZSTIL

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.